У 2021 році це свято випадає на середу.
Для християн Блоговіщення - це символ доброї звістки, коли до Діви Марії з’явився архангел Гавриїл і сповістив її про те, що незабаром вона народить Ісуса Христа – Сина Божого, який візьме на себе гріхи всього людства.
У Святому писанні вказано, що Марія дізналася про свою вагітність через 4 місяці після заручин з далеким родичем, вісімдесятирічним Йосипом.
Раніше Марія оголосила, що хоче залишатися дівою і присвятити себе Богу, тому Йосип мав оберігати її дівоцтво.
За переказами, коли архангел Гавриїл повідомив Марії "благу звістку", вона дуже здивувалася і була спантеличена, адже не знала чоловіка. Архангел Гавриїл на це їй відповів: "Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий".
Цікаві традиції на Благовіщення
У цей день православні не виконують ніякої важкої роботи і не працюють на землі. Вважається, що на Благовіщення земля має відпочити і набратися сил для подальшої важкої роботи.
Вважалося також, що 7 квітня птахам не можна вити гнізда. А єдина птаха, яка не послухалася цього, - зозуля — була покарана і тепер не має власного гнізда і мусить підкладати свої яйця в чужі.
У давнину дівчата розчісували волосся та заплітали туго коси увечері перед Благовіщенням,бо завтра вже не можна, щоб не накликати суперечки в сім’ї та руйнування родини. "На Благовіщення тільки ангели можуть переплітати нитки та волосся".
Вдосвіта 7 квітня кожен член родини мав підготувати благовіщенську сіль — клав дрібку солі у спеціально зшитий мішечок, який мав оберігати людину від злих сил.
Після ранкової служби молодь танцювала навколо церкви "кривий танець", а потім поспішали додому, щоб виконати обряд із голубами: птахів підкидали догори зі словами "Лети, лети до Господа та проси для нашої землі Божої благодаті".
В гості у цей день ходити не прийнято. Якщо ж хтось таки приходив незваним, його випроводжали за ворота, примовляючи "Та благослови тебе Господь".

Після обіду люди йшли до гаїв чи лісів, щоб топтати ряст. Зараз ця традиція вже майже забута, але подекуди її ще дотримуються.
Треба босоніж пройти по траві і рясту і сказати "Топчу, топчу, ряст, ряст. Дай Боже, діждати і на той рік топтати". А про хворих і немічних казали: "Вже недовго йому залишилося ряст топтати".
Молоді дівчата приносили з гаю квіти пролісків та на ніч вмивались пролісковою водою, "щоб личко не змарніло за тяжкою працею в полі".
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!