Церква, свічки, прихожани
Церква, свічки, прихожани Depositphotos

Християни східного обряду святкують Благовіщення: історія свята і які прикмети в цей день

Читайте по-русски
В Україні споконвіку на Благовіщення збиралися сільські громади на віча, під час яких вирішували, хто й коли оброблятиме ниви вдовам і сиротам

7 квітня 2021 року християни східного обряду святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з головних свят у православному календарі. Як відзначають свято у Києві - дізнавалася кореспондентка "5-го" Катерина Ментус

Свято відзначається ще з IV століття і присвячене події, про яку розповідається в Євангелії апостолом Лукою. Там мовиться, що Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Слова архангела були першою благою вістю не лише для Діви Марії, а й для всього людства після його гріхопадіння, тобто від часів Адама та Єви.

У Євангелії від Луки сказано, що пресвята Марія не просто дізналася, що у неї буде дитя, а й дала на це згоду, і саме в момент промовляння нею слів: "Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм" і відбулося диво непорочного зачаття.

На Благовіщення тим, хто поститься, дозволяється їсти рибу.

Люди несли цього дня до храму насіння, щоб освятити його для майбутнього садіння, бо вважалося, що на Благовіщення Бог землю благословляє.

В Україні споконвіку на Благовіщення збиралися сільські громади на віча, під час яких вирішували, хто й коли оброблятиме ниви вдовам і сиротам.

Ще один звичай: першу весняну оранку починали у тих родинах, де не було господаря. Виконували цю нагальну працю за допомогою толоки, тобто колективно і без оплати. А ще цього дня існував звичай випускати з кліток на волю пташок.

Другий рік поспіль християни відзначають цей день в умовах карантину. Через запроваджений локдаун, церкви звернулися до парафіян з проханням залишатися вдома. Проте все ж дехто вирішив прийти на Літургію до церкви.

Читайте також: Із маскою та соціальною дистанцією: християни західного обряду святкують Великдень

Попередній матеріал
"Картону на лікарів не вистачило": як у Києві медики змушені добувати собі спецперепустки у транспорт
Наступний матеріал
Стоп реванш: в Одесі мітингували проти ініціативи Партії Шарія встановити меморіал проросійським активістам
Loading...