Це все варіанти норми. Але, якщо ж ваше волосся стає масним і брудним вже наступного дня, варто задуматися, чому так стається і як з цим боротися. "Дивогляд" знайшов найпоширеніші причини цієї проблеми.
Ви миєте голову гарячою водою і сушите волосся феном
Гаряча вода змиває жировий захист зі шкіри і тому епідермісу доводиться надолужувати втрачене і виробляти шкірне сало навіть у більших обсягах, ніж потрібно. Аналогічно і з гарячим повітрям від фену.
Щоб виправити цю ситуацію, слідкуйте, щоб вода була не надто гарячою, а наприкінці споліскуйте голову прохолодною водою. А при сушінні використовуйте режим з прохолодним повітрям.
Ви занадто туго зав’язуєте волосся
Тугі хвости чи косички сприяють тому, що шкірний жир залишається лише біля коренів і не розподіляється по всій довжині волосся.
Також трихологи радять використовувати силіконові гумки для волосся, які легко мити. Або регулярно прати свої тканинні гумки.
Читайте також: Салон краси вдома: топ-10 натуральних барвників, щоб пофарбувати волосся
Ви не носите головні убори
У холодну пору головний убір захищає судини і пори на шкірі голови від холоду і вітру. Якщо ж шкіра пошкоджена, вона намагатиметься захистити себе сама надмірним виробленням шкірного сала.
Окрім того, від різких перепадів температури псується структура самого волосся.
Неправильне харчування
Так, нездорове харчування теж впливає на наше волосся. Якщо у вашому раціоні недостатньо вітамінів А, В, Е, D, а також цинку, це може вплинути на роботу сальних залоз і призвести до підвищеного вироблення шкірного жиру.
Тому варто слідкувати за своїм раціоном: менше фастфуду, більше овочів та фруктів.
Забагато косметики для волосся
Надмірне захоплення поживними масками для волосся, використання засобів для стайлінгу, неправильно підібраний шампунь, у якому забагато агресивних хімічних компонентів — все це може впливати на свіжість вашого волосся.
Звичайно, важко знайти натуральний шампунь. Але все ж звертайте увагу, що у ньому було менше лаурил сульфату натрію (SLS), лаурет сульфату амонію (ALS) і пропіленгліколю, які руйнують білкову структуру шкіри голови, через що з'являються лупа, свербіж і надмірне виділення шкірного жиру.
Також не забувайте добре промивати волосся водою після використання засобів.
Проблеми із гормонами або генетична особливість
На роботу сальних залоз можуть впливати гормони, зокрема андрогени і естрогени. Найчастіше до підвищеного забрудення волосся призводять:
- вагітність,
- менопауза,
- статеве дозрівання,
- оральні контрацептиви.
Тут варіант, або почекати, поки проблема сама мине з часом, або проконсультуватися з лікарем, який допоможе підібрати інші ОК.
Якщо ж на виділення шкірного жиру впливають гени — залишається лише з цим змиритися. Єдине, що ви можете зробити — підібрати зачіску, з якою цю проблему не так помітно. І намагайтеся все ж мити волосся не щодня. Бо, чим активніше ви вимиватимете жир з волосся, тим активніше шкіра намагатиметься повернути його назад.
Дивіться також: Неймовірні зміни: перукар показав, як сивину перетворити на стильну зачіску
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!