чеський гурт VESNA

Співатимуть українською: на Євробаченні-2023 Чехію представить гурт, солісткою якого є росіянка – відео

відкриті джерела

Цей вибір дуже не сподобався українцям

У Чехії визначилися з гуртом, який представить країну на Євробаченні-2023. Щоправда, цей вибір обурив українців і спричинив справжній скандал. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

У вівторок, 7 лютого, у Чехії відбувся фінал нацвідбору на Євробачення. За результатами стало відомо, що у 2023 році на пісенному конкурсі країну представить гурт VESNA з піснею "My sister's crown". Цей вибір дуже не сподобався українцям.

Річ у тому, що солісткою у чеському гурті є росіянка Олеся Очеповська, яка у конкурсній композиції співає про "сестринство", а приспів виконує українською мовою. До речі, це перший випадок, коли країна виступає з піснею мовою іншої держави.

Думки українців щодо цього гурту різні. Одні дякують їм за підтримку, а інші вважають невдалим жартом те, що росіянка співає українською про "сестринство", поки рф воює проти України.

Учасниці гурту звернули увагу на критику і пояснили, що записали пісню після того, коли стало зрозуміло, що Україна не зможе прийняти у себе Євробачення. Своєю композицією "My sister's crown" вони висловлюють свою підтримку мужньому і сильному народу нашої держави. 

"Концепція пісні стосується слов'янської традиції, яку підтримують всього 13 європейських народів. Гурт з різних слов'янських народів: Патриція, Бара та Маркета – чешки, Тереза – словачка, Таніта – болгарка, Олеся – росіянка, а також українська музикантка Катерина (яка брала участь у написанні пісні). Сестринство завжди було важливим для нас. Оскільки ми розділяємо зв'язок співпереживання, солідарності та підтримки, які хочемо розповсюдити на весь світ, ми твердо віримо, що жінки, по суті, мають природну потребу як у любові, так і сестринство нашого гурту об'єднує нас, попри всі наші відмінності", – йдеться у заяві гурту.

Ймовірно, що критики можна було б уникнути, якби співачка Олеся Очеповська конкретно сформувала свою думку щодо війни росії проти України. Однак, її позиція світу невідома.

У відеокліпі, який зняли на пісню "My sister's crown", можна помітити нестандартний стиль гурту VESNA. Він поєднує в собі елементи фольклору та сучасну поп-музику.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, в якому порядку виступатимуть учасники у півфіналах Євробачення-2023.

Дивіться також відео 5 каналу: Вечірки ґвалтівників: чому суспільство ЗАХИЩАЄ НАПАДНИКА і ЗВИНУВАЧУЄ ЖЕРТВ – Ярослава Кравченко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ