Кінематограф

Фільм "Маріуполіс 2" здобув нагороду Європейської кіноакадемії

Shutterstock

"Розкриває образи, в яких поєднані трагедія й надія"

Фільм литовського режисера Мантаса Кведаравічюса "Маріуполіс 2", який розповідає про життя маріупольців під російськими бомбардуваннями, отримав звання найкращого документального фільму 2022 року від Європейської кіноакадемії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу академії.

"З величезною силою та чутливістю зображує життя, що триває серед бомбардувань, і розкриває образи, в яких поєднані трагедія й надія", – розповіли організатори премії.

Кінострічка "Маріуполіс" вийшла у прокат у 2016 році, а продовження кінодокументаліст Мантас Кведаравічюс почав створювати після 24 лютого. Коли литовець працював у Маріуполі, окупанти викрали його та вбили.

Роботу над документальним фільмом "Маріуполіс 2" продовжили близькі та колеги вбитого, які скористалися врятованими фрагментами фільму.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що створено документальний проєкт, присвячений злочинам рф проти культури України.

Дивіться також відео 5 каналу: Ракети по базі під Брянськом! Мелітополь: міст "втомився". Безконтактний дрон-полон. 293 день

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ