"Гра в кальмара": що це за серіал і чому він б'є рекорди на Netflix

Вже нікого не здивуєш тим, що серіали стали популярнішими, ніж фільми. І зірки першої величини все частіше з'являються у телепроєктах, а не на великих екранах.

Однак деякі серіали стають відомими навіть без зіркових акторів чи режисерів. Як, наприклад, сталося із південнокорейським веб-серіалом режисера Хван Дон Хека "Гра в кальмара", пише "Дивогляд".

Він вийшов лише 17 вересня, але вже встиг побити рекорд переглядів на Netflix і очолив топ стрімінгового сервісу як мінімум в 90 країнах.

Цього тижня співзасновник Netflix Тед Сарандос заявив, що незабаром "Гра в кальмара" може скинути з вершини слави "Відьмака", "Бріджертонів" і "Люпена" і стати найуспішнішим шоу в історії платформи.

За даними агрегатора FlixPatrol, який автоматично підраховує рейтинги, станом на 4 жовтня південнокорейський серіал впевнено утримує першу позицію, набравши 822 бали.

У найближчого переслідувача, "Прибиральниця. Історія матері-одиначки" - 649 балів. На третьому місці із 562 балами новий сезон "Статевого виховання".

Що таке "Гра в кальмара"?

(Обережно, тут можуть бути спойлери)

"Гра в кальмара"
"Гра в кальмара"
Фото: Netflix

Цей серіал, який поки має 1 сезон і 9 епізодів (кожен хронометражем близько години), змішав у собі купу жанрів: антиутопічна драма, виживання, трилер, пригодницький бойовик.

За сюжетом 465 людей з власної волі беруть участь у "дитячій" грі. Однак вони знають, що кожна помилка може коштувати їм життя.

Кожному з героїв вже нема чого втрачати у реальному світі: серйозні проблеми з законом, багатомільйонні борги або невиліковна хвороба. Тож вони ризикують зіграти. Адже ті, хто виграють, розділять між собою 45 мільярдів вон (понад 30 мільйонів євро).

Хван Дон Хек з хірургічною точністю розбирає грані людської особистості і показує, як далеко може зайти людина, щоб досягнути своєї мети. І на що вона здатна, якщо відчуває повну безкарність.

Випробування для персонажів максимально прості – це популярні ігри корейських дітей. Однак ця простота ніяк не позначилася на гостроті переживань. Навіть навпаки.

Цікаво, що серед героїв "Гри" немає позитивних чи негативних персонажів. Як тільки ви починаєте комусь із них симпатизувати, він розкривається із несподіваного боку.

Чим глибше ви зануритися у світ серіалу, тим частіше ловитимете себе думці, що уявляєте себе на місці головних героїв. "А що б я зробив на їхньому місці"? "Чи опустився б я так низько заради виграшу"?

І будьте готові, що фінал змусить вас розплакатися.

Можливо, саме це зробило "Гру в кальмара" такою популярною. Ну і, звичайно ж, не варто забувати про яскраві декорації.

Режисер зізнався, що, коли він написав сценарій у 2008 році, у Південній Кореї ніхто не ризикнув вкластися у цей проект. Його взнали занадто ризикованим і кривавим. Однак все змінилося, коли на корейський ринок прийшов Netflix. Адже оригінальні і незвичні сценарії – це саме те, на що робить ставку компанія.

Загалом 9-серійний серіал виглядає цілком завершеним. Але глядачі вже ставлять запитання про зйомки другого сезону. Та й малоймовірно, що Netflix упустить шанс продовжити мегапопулярне шоу.

"Гра в кальмара"
"Гра в кальмара"
Фото: Netflix

"У мене немає точно розробленого плану на "Гру в кальмара 2". Навіть думати про це досить виснажливо. Але якби я зважився, точно не став би робити це наодинці. Я б подумав про те, щоб залучити кількох сценаристів і декількох досвідчених режисерів", - розповів Хван Дон Хек.

Як зазначає Variety, цілком ймовірно, що другий сезон зосередиться не на самій грі, а на її організаторах. Так чи інакше, величезні рейтинги продовженню гарантовані.

Тим часом, фанати "Гри в кальмара" вже щосили активно придивляються до інших корейських серіалів.

Читайте також: Зробити неможливе: чому варто подивитися фільм "Дюна", який став найочікуванішою прем’єрою року 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше