"Вона зруйнувала The Beatles": фатальне кохання Джона Леннона, що змінило його долю назавжди

Ми любимо слухати історії кохання з гепі-ендом та веселою музикою наприкінці. Однак інколи складається інакше: бурхливіше, пристрасніше, але водночас – з фатальним фіналом.

Про стосунки засновника гурту The Beatles Джона Леннона з японською мисткинею Йоко Оно говорили на кожному майданчику, де це можливо було. Ними захоплювалися та їх засуджували. Вони не приховували пристрасті почуттів, що кипіла між парою, водночас вона, як згодом скажуть друзі Джона, "зруйнувала The Beatles". 

А все починалося так. 

Все або нічого 

Джон Леннон та Синтія
Джон Леннон та Синтія
Фото: ABC News

У 24 роки Джон мав усе, про що мріяв: популярний музичний гурт, що набирав популярність з кожним днем, перший мільйон та люблячу дружину Синтію з сином Джуліаном. Пізнавши успіх так швидко, згодом музикант відчуватиме кризу сенсу буття та у пісні Help співатиме відчайдушні рядки:"Допоможіть мені знову відчути землю під ногами". 

Цим "рятівним кругом" для співака виявилася на сім років старша японська мисткиня Йоко Оно. 

Фатальне знайомство 

Джон Леннон та Йоко Оно
Джон Леннон та Йоко Оно
Фото: billboard.com

Уперше майбутнє подружжя познайомилося в лондонській галереї на виставці Йоко. Тоді ж жінка зробила запис у своєму щоденнику:"Нарешті я зустріла чоловіка, якого змогла би покохати". 

Від того моменту Його почала "полювати" на Джона. Щоранку 33-річна жінка надсилала Леннону загадкові листівки з надписами "Танцюй", "Дихай", а згодом перша почала телефонувати йому та говорити про мистецтво, творчі пошуки, соціальну несправедливість та дух часу. 

Джон Леннон та Синтія з сином
Джон Леннон та Синтія з сином
Фото: pinterest.com

 На той час Синтія вже звикла до дивних вчинків фанаток Джона, тому спершу не звертала увагу на чергову "божевільну". Однак одного разу, коли жінка поверталася з відпочинку в Греції, вона побачила Йоко у ліжку з чоловіком. 

"Вони поводилися так, наче мене ніколи не існувало", – згадуватиме потім цей інцидент Синтія. 

Зрештою зрадженій дружині залишалося тільки скласти у валізу речі та пам'ять про шість років шлюбу та подати на розлучення. 

Шалене кохання

Джон Леннон та Йоко Оно
Джон Леннон та Йоко Оно
Фото: The Washington Post

Джон Леннон тоді ж недовго побивався через розірваний шлюб та швидко одружився з Його. Ніхто з оточення співака не міг зрозуміти, що могло об'єднувати британського хіпі з донькою японського банкіра. Сам музикант згодом коментував свій зв'язок з Його так: 

"Це була людина, з якою я міг домовитися або посваритися, як зі старим другом, однак з нею я міг ще кохатися. Людина, яка могла замінити мені мати. Це було так, ніби я виграв великий приз". 

На думку вокаліста, вони були не Джон та Йоко, а однією душею на два тіла – Джон-і-Йоко. 

Пара цікаво провела і свій медовий місяць: як жест проти війни у В'єтнамі подружжя засіло в готелі та роздавало інтерв'ю. Цим вчинком вони ілюстрували лозунг Джона "Займайтеся коханням, а не війною". 

Японська звабниця 

 Йоко не вперше причаровувала відомих чоловіків. До Леннона в неї вже було два шлюби: перший – з композитором Тосі Ітіянагі, а другий – з продюсером Ентоні Коксом, який допомагав Йоко боротися з депресією. 

Однак інших учасників The Beatles Його не вдалося причарувати. Щобільше – вони висловлювали своє невдоволення зв'язком Джона з японкою, який всюди ходив з новою дружиною. Співак навіть брав її з собою на репетиції, хоча до цього сам встановив заборону на запрошення знайомих до студії звукозапису гурту. 

"Вона нічого не розуміла в музиці, однак давала вказівки, як Полу співати, а мені грати на барабанах. Ми були дуже злі. Джон ніби не чув нас", – розповів в одному з інтерв'ю тоді Рінго Старр про Йоко. 

Джон Леннон та Пол МакКартні
Джон Леннон та Пол МакКартні
Фото: відкриті джерела

Роздратування музикантів зростало щодня. І хоча учасники гурту ще до появи Йоко починали задумуватися про сольну кар'єру, згодом у розпаді великої ліверпульської четвірки шанувальники звинуватять саме Йоко. Леннон остаточно розсварився зі своїм другом Полом МакКартні та почав займатися виконанням сольних пісень. І хоча треки Джона дійсно потрапляли на радіостанції та телебачення, музикант все частіше замислювався, чи вартує він чогось без The Beatles.

Згодом вокаліст почав втрачати віру в себе: він почав пиячити та вживати наркотики. 

Проблеми у раю 

У 1973 році, за чотири роки після укладення шлюбу, між Джоном та Йоко почалися перші проблеми у стосунках. Тоді Йоко отримала офіційний дозвіл на проживання у США, натомість Леннону, навпаки, наказали у двомісячний термін покинути США. Незабаром після цього чоловік і дружина посварилися й розлучилися більш ніж на рік. 

Коханка Джона Леннона
Коханка Джона Леннона
Фото: Фото із відкритих джерел

Цікаво, що наступною пасією Леннона, з якою він проведе 18 місяців, стала секретарка Йоко – Мей Панг. Ці роки згодом вокаліст назве "Втраченим вихідним". 

Через розлуку з дружиною у Джона знову почалися психологічні проблеми. Майже рік він практично не працював над альбомом, однак згодом музикант примирився з норовливою Йоко. У 43 роки після багатьох викиднів Оно народила сина Шона. 

Батьківство та смерть співака 

Родина Леннонів
Родина Леннонів
Фото: відкриті джерела

Після народження сина Джон Леннон заявив про завершення музичної кар'єри й наступні 5 років присвятив малюку. 

У 1980 році вокаліст заявив у ЗМІ, що відновився після психологічної кризи та випустив альбом Double Fantasy, що вперше від часів сольної кар'єри співака отримав схвальні відгуки. На жаль, він став і останнім за життя Леннона. 

У день смерті, 8 грудня 1980 року, Джон дав своє останнє інтерв'ю американським журналістам, після чого без охорони поїхав додому, де на нього чатував божевільний фанат Марк Чепмен. Шанувальник попросив співака дати йому автограф на роковому альбомі Double Fantasy, а потім зробив п'ять пострілів Джону у спину.

Нині Марк Чепмен засуджений до довічного ув'язнення. 

Доля Йоко 

Нині Йоко Оно вже 87 років. Після вбивства Леннона за пів року мисткиня вчетверте вийшла заміж. Шлюб тривав 20 років і завершився розлученням.

Вона й досі працює над своїми авангардними роботами, а про Джона вона згодом говоритиме: 

"Ми просто кохали одне одного. Решта – поп-історія". 

Читайте також: як французька співачка Даліда тричі поховала своїх коханих, здобула всесвітню популярність та не витримала тиску долі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше