Світові зірки кіно та літератури розповіли про найулюбленіші книжки, що закохали їх у літературу та допомогли перенестися в інше, уявне життя.
Джим Керрі "Злочин і Кара"
"Злочин і кара" – класика, створена у жанрі інтелектуального детективу та перекладена десятками мов. Сюжет видається доволі простим та лінійним: чоловік вбиває стареньку, в якої позичав гроші під заставу. Решта – шлях злочинця від злочину до покарання, від бунту до упокоєння.
Деніел Редкліфф "Майстер і Маргарита"
"Майстер і Маргарита" – ще один класичний твір, що увійшов до історії світової літератури як зразок поєднання суворого реалізму із вдалим вкрапленням магічного та містичного. Михайло Булгаков працював над твором "свого життя" протягом багатьох років. Першу редакцію роману письменник спалив. У ній не було ані Майстра, ані Маргарити. Друга спроба принесла чоловіку славу, що увіковічила його ім'я в історії літератури.
У романі чергуються дві паралельні сюжетні лінії. Перша відбувається в 30-х роках 20 століття у Москві, друга – викладає епізоди з Євангеліє, що стосуються суду над Ісусом Христом.
Стівен Кінг "Володар мух"
Король жахів та батько моторошного клоуна Пеннівайза визначив роман Вільяма Голдінга "Володар мух" улюбленою прочитаною книжкою. І не даремно!
Група підлітків внаслідок катастрофи опиняється на безлюдному острові. На перший погляд, це може виглядати як рай, однак в умовах, коли діти лишаються сам на сам із владою на землях, ситуація набуває доволі трагічного повороту. Автор зобразив поведінку людини, в якій звір, що спав раніше за сприятливих обставин, вийшов назовні і почав вести справжнє полювання. А здобиччю тут виявляються, на жаль, інші, ідентичні та агресивні, підлітки.
Джордж Мартін "Поклик зозулі"
Батько "Гри престолів" любить не тільки писати різноманітні історії, а ще й занурюватися в інші світи.
Так, наприклад, Джордж Мартін порекомендував читачам звернути увагу на серію книжок про британського детектива Корморона Страйка, зокрема, на першу частину циклу "Поклик зозулі". Автором книжок виступає Роберт Ґелбрейт. Спойлер: насправді це відома усім Джоан Роулінг, однак після "Гаррі Поттера" письменниця вирішила змінити амплуа і почала писати про детективні розслідування замість магії. Вийшло у неї це добре, оскільки вже у грудні з'явиться п'ята книжка про детектива та його помічницю Робін.
Вілл Сміт "Алхімік"
Пауло Коельйо надзвичайно популярний письменник у більшості країн світу. Визнання той зумів здобути саме завдяки "Алхіміку".
Книжка загалом не має усталеного сюжету, а більше пропонує читачу не стільки слідувати за історією, скільки шляхом певних тверджень, висловлених автором, змінювати своє ставлення до деяких речей у світі на краще.
Джонні Депп "У дорозі"
Історія створення роману видається доволі смішною. Вперше твір Джека Керуака "У дорозі" видали у 1957 році. До цього він отримував сотні відмов. Проте одного дня він приніс до редакції рукопис, написаний на 147 метрах паперу без єдиного пунктуаційного знаку.
У книзі оповідаються пригоди Джека Керуака та його близького друга, Ніла Кассаді, територією Сполучених Штатів Америки та Мексики.
Раніше Дивогляд розповів, які книжки найпопулярніші в Україні.