Літак

Який ризик заразитися коронавірусом у літаку – дослідження

5 канал

Американські вчені дослідили чи безпечні подорожі літаками під час пандемії COVID-19

Глава Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) Олександр де Жуньяк заявив, що ризик заразитися коронавірусом у літаку вкрай низький. За його словами, ймовірність підхопити вірус - в тій же категорії, що і удар блискавки, пише Sky News.

Де Жуньяк посилається на результати дослідження, яке провело міністерство оборони США. Виявилося, що, якщо пасажири носять захисні маски у салоні літака, в середньому 0,003% частинок повітря в зоні дихання навколо голови людини є заразними, навіть коли всі крісла зайняті. Це пов'язано з тим, що люди під час польоту практично не ходять і не говорять. Крім того, сучасні повітряні судна оснащені фільтрами, що знищують шкідливі частинки.

Автори дослідження підрахували, що, щоб заразитися COVID-19 у літаку, пасажиру треба провести на борту 54 години.

Тести, проведені у літаках Boeing 777 і 767 компанії United Airlines, показали, що через швидку циркуляцію повітря, низхідну вентиляцію і системи фільтрації на літаку за 6 хвилин у салоні було відфільтровано 99,99% частинок у повітрі.

Однак безпека пасажирів можлива лише за умови правильного використання захисних масок і дотриманні правил гігієни. Найбруднішими місцями у літаку вважаються підлокітники, відкидний столик і кишені на спинці крісла.

Раніше вчені виявили чинник, який підвищує ризик смертності від коронавірусу у 6 разів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ