Хлопчик у вишиванці

Кому українці довіряють найбільше серед іноземних країн – опитування продемонструвало різку зміну

Shutterstock

Як зміни в риториці президента США вплинули на українське суспільство?

Проведене соціологічне опитування виявило, що США більше не сприймаються українцями як один з найбільш дружніх партнерів. Зміни у ставленні до Сполучених Штатів стали очевидними після важливої зустрічі між президентами України та США у Вашингтоні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на інтерв'ю, яке дала для "РБК-Україна" Євгенія Близнюк, соціологиня та засновниця компанії Gradus Research.

За її словами, на початку повномасштабної війни більшість українців розглядала США як одного з двох головних союзників, поряд з Великою Британією. Таке ставлення пояснювалося великою кількістю військової допомоги, санкціями проти агресора та іншою підтримкою з боку цих країн.

Однак результати останнього дослідження, яке проводилося після важкої зустрічі у Білому домі, показали значне зниження рівня довіри до США. Зокрема, 70% респондентів зазначили, що їхнє ставлення до Сполучених Штатів погіршилося.

Як пояснила Близнюк, ці зміни пов'язані як з новою риторикою американського президента, так і з повідомленнями в медіа про можливе припинення військової допомоги та надання розвідданих. Роль також зіграла реакція користувачів соціальних мереж.

На даний момент США вже не перебувають на вершині списку дружніх країн і опинилися в середині списку, між Китаєм і Індією. Водночас, США потрапили до переліку шести найменш дружніх країн, якщо не враховувати росію.

За словами соціологині, варіації між регіонами України немає, але молодь та жінки віком від 18 до 24 років частіше ставляться до США з критикою і вважають цю країну не дружньою. Євгенія Близнюк також зазначила, що ситуація може змінитися після останніх переговорів між Україною та США в Саудівській Аравії.

Згідно з даними дослідження, найбільше довіри українці надають європейським країнам. Великобританія (59%), країни Балтії (54%), Франція (54%), Польща (51%) та Німеччина (50%) займають провідні позиції у списку дружніх країн.

Це пояснюється стійкою підтримкою цих країн у сфері військової та гуманітарної допомоги, пояснила соціологиня. Вона підкреслила, що Європа все більше стає основним партнером України у боротьбі з росією, а Канада також займає високі позиції у списку найбільш дружніх країн.

Раніше стало відомо, скільки відсотків українців готові поступитися окупованими землями.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ