Українець хотів здійснити суїцид і зістрибнув з 15-го поверху, але вижив – історія блогера, який зміг знайти сенс життя

Михайло Савляк, 22-річний блогер із Закарпаття, останніми роками активно створює контент на таких платформах, як Instagram, TikTok і YouTube, проте його шлях до популярності був сповнений труднощів.

Переживши серйозну особисту кризу, юнак у розпачі стрибнув із балкона 15-го поверху. На диво, він вижив, і цей драматичний досвід спонукав його повернутися до життя з новими цілями – допомагати іншим долати психологічні виклики, ділячись власною історією. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Фокус".

З дитинства до дорослого життя

Михайло народився в мальовничому Закарпатті та спочатку навчався в коледжі на програміста. Але, як він сам зізнається, ця професія йому не підходила. Після другого курсу він вирішив залишити навчання і спробувати себе в інших сферах. Починаючи з 2019 року, Савляк зайнявся створенням контенту, одночасно працюючи промоутером, вантажником, різноробом і кур’єром.

Досвід, що змінив життя

У своєму відео на YouTube Михайло відверто розповідає про той страшний період, який привів його до спроби самогубства. За його словами, перші прояви тривожності почалися ще у 14 років, поступово переростаючи у панічні атаки.

"Мій стан та все життя детально вивчали науковці у сфері психіатрії. Головним фахівцем був чоловік поважного віку. Не знаю, до якого ступеню він допрацювався, але я спілкувався переважно з ним. Крім того, приходили студенти чи практиканти, вони теж ставили питання. Загалом було доволі багато спеціалістів. Наскільки зрозумів, їм було важливо дослідити, що ж відбувалося у моїй голові", – розповів він.

Стан ускладнився через травматичні події, зокрема епізоди насильства. Одного разу група хуліганів погрожувала йому, стверджуючи, що "можуть убити, і їм за це нічого не буде". Ця ситуація залишила сильний слід на його психіці.

Коли він отямився після падіння, перше, що відчув, – це жах і розпач.

"Я дуже сильно плакав. Був у розпачі. Це сум, трагедія, сльози. Подумав: "Боже, що тепер буде". Всю дорогу просив у медиків, щоб не везли у лікарню, бо у мене не було грошей на лікування", – згадує Михайло.

Реабілітація була тривалою і важкою, але він зумів повернутися до активного життя.

Подолання стереотипів

Михайло зазначає, що суспільство часто не дає чоловікам права на слабкість.

"Поскаржитися, як нам погано, щоб не тримати це все у собі. Тобто мати право трохи побути жалюгідним без суспільного осуду. Ти від цього не стаєш слабкою особистістю, а навпаки вчишся пересилювати якісь слабкості та невдалі ситуації. Однак через стереотипи та тиск соціуму ми не дозволяємо собі випустити емоцію, бо "ти ж мужик", – каже він.

Перебуваючи у психіатричній клініці, він відчув, що навіть там стикається з упередженнями. Проте Михайло впевнений: більшість людей у таких закладах – це ті, хто пережив сильний травматичний досвід і потребує допомоги.

Нові цілі

Після повернення до життя Савляк вирішив зосередитися на створенні контенту, який може допомогти людям. Він відверто говорить про свої невдачі, панічні атаки та боротьбу з депресією, намагаючись підтримати тих, хто стикається зі схожими труднощами.

Михайло також застерігає не порівнювати себе з іншими. На його думку, соцмережі створюють ілюзію успіху, але за нею можуть стояти зовсім інші реалії. Він закликає не втрачати віру в себе, навіть якщо здається, що всі старання марні.

Заклик до дії

Михайло Савляк наголошує, що допомога фахівців є вкрай важливою у боротьбі з тривожністю чи депресією. Він радить не ігнорувати перші симптоми і звертатися до професіоналів, адже навіть найскладніші ситуації мають вихід.

"Все можна змінити, поки ти живий", – ці слова стали його життєвим кредо, яким він надихає інших.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік помер на 3 хв і побачив пекло, але не таке, як ви думаєте.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше