Шокуючі закони найпівнічнішого міста світу: чому старим і хворим заборонено жити на Шпіцбергені – відео

відкриті джерела

Здається, що це місце існує поза межами сучасного світу

Британський блогер Саймон Вілсон відвідав віддалений норвезький острів Шпіцберген, щоб дослідити унікальні й часто дивні закони, які діють у найпівнічнішому місті світу – Лонг'їрі. Його експедиція висвітлила шокуючі правила, які здивували навіть досвідчених мандрівників, повідомляє "Дивогляд".

Одним із найбільш незвичайних законів є вимога залишати місто після досягнення певного віку або за наявності серйозних проблем зі здоров’ям. На острові немає будинків для літніх людей, а ті, хто вже не може про себе піклуватися, змушені повертатися на материк.

Місцевий житель Маркус пояснив Вілсону:

"Якщо людина стає занадто старою або її здоров’я погіршується настільки, що вона більше не може дбати про себе, їй доводиться залишати острів"

Причини такого суворого правила пов’язані з екстремальними кліматичними умовами Арктики. Крістіан Мейєр із Норвезького університету науки й технології розповів, що через вічну мерзлоту тіла, поховані в землі, практично не розкладаються, зберігаючи небезпечні патогени. Це становить потенційну загрозу для жителів, адже хвороби минулого можуть залишатися інфекційними навіть через десятки років.

Проте це далеко не єдине незвичайне правило. У Лонг'їрі кожен, хто залишає межі населеного пункту, зобов’язаний мати при собі вогнепальну зброю. Цей захід необхідний для захисту від білих ведмедів, яких у регіоні більше, ніж людей.

"Білі ведмеді тут – реальна загроза. Їхня кількість вражає, і це справді лякає", – зізнався ютубер Бен Морріс, який супроводжував Вілсона в експедиції.

Такі суворі закони та ізольованість Лонг'їра створюють враження, ніби це місце існує поза межами сучасного світу. Унікальна природа, суворі правила й таємничий дух Арктики приваблюють мандрівників, які шукають справжніх пригод.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 7 розвинених країн, які платять до $90 тисяч за переїзд.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ