Вони розкопали великий кам'яний саркофаг глибиною 1,8 метра в двоповерховій прибудові церкви
Археологи в Туреччині зробили сенсаційне відкриття – вони виявили вапняковий саркофаг, який, імовірно, належить ранньохристиянському єпископу Святому Миколаю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Heritage Daily.
Знахідку виявили в історичній церкві Святого Миколая в місті Демре (колишні Мири Лікійські) в Анталії, де археологічні розкопки тривають з 1989 року. Саме це місце вважається останнім земним пристанищем єпископа, який помер у 343 році нашої ери.
Легендарна постать Святого Миколая
Святий Миколай відомий своєю благодійною діяльністю. Він допомагав бідним, витрачав особисті заощадження на підтримку нужденних і залишав монети у взутті людей, чим надихнув на створення традиції дарування подарунків на Різдво. Вважається, що після його смерті рештки було поміщено у саркофаг, розташований у церкві, збудованій на його честь за наказом візантійського імператора Феодосія II.
Однак доля останків єпископа склалася непросто. У 1087 році італійські моряки викрали його кістки під час одного з хрестових походів, перевізши їх до Барі, Італія. Згодом частина останків опинилася у Венеції. Проте досі точаться суперечки щодо їхньої автентичності.
Сенсаційне відкриття
Цьогоріч група археологів під керівництвом доцентки Ебру Фатми Фіндік із Університету Хатай Мустафи Кемаля знайшла великий кам'яний саркофаг глибиною 1,8 метра в двоповерховій прибудові церкви. Спочатку дослідники помітили кістки тварин і уламки стародавніх глиняних ламп, що вказували на можливість існування поховання.
Фіндік зазначила:
"Згідно з історичними джерелами, Святого Миколая могли поховати поруч із священною зоною міста Мири. Той факт, що ми знайшли саркофаг біля церкви, в якій, як вважається, розташована його могила, може вказувати на те, що це дійсно та священна місцевість, яку ми шукали. Це важливе археологічне підтвердження історичних джерел щодо місця поховання святого Миколая"
Поки що археологи змогли частково відкрити лише кришку саркофага. Вчені сподіваються знайти напис або символи, які підтвердять, що виявлена труна дійсно належить легендарному святому. Науковці очікують, що наступного року вони зможуть оголосити більше деталей після продовження розкопок.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що учені вперше знайшли ідеально збережене дитинча шаблезубого тигра, яке заснуло на 35 тисяч років.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.