Це відбулося, як повідомляє "Дивогляд", під час об'єднавчого з'їзду трьох українських державницьких організацій:
- Українське Національне Об'єднання в Чехословаччині (Микола Сціборський, Дмитро Демчук та інші)
- Союз Визволення України (Юрій Коллард, Григорович)
- Союз Українських Фашистів (Петро Кожевників, Леонід Костарів)
Переважна частина членів Леґії складалася з наддніпрянських українців, багато з яких були колишніми полуботківцями, вихідцями з Українського військового клубу ім. гетьмана Павла Полуботка, а також прихильниками західноєвропейських державницьких ідей. Від початку ЛУН була ідеологічно неоднорідною: вона об’єднувала дві фракції – монархістів, прихильників гетьмана Павла Скоропадського, які групувалися навколо інженера Леоніда Костаріва, та прибічників емігрантського уряду УНР на чолі з полковником Архипом Кметою.
Проте авторитет лідера Леґії полковника Миколи Сціборського, а також запроваджений ним обов'язковий ідеологічний вишкіл для членів, поступово зробили ЛУН ідеологічно єдиною організацією, заснованою на принципах українського націоналізму.
У 1927 році Центральний Комітет ЛУН виступив із ініціативою створення "Національно-Військового Союзу в Чехо-Словацькій Республіці", який мав на меті об'єднання військових організацій українських вояків в єдину структуру для відстоювання самостійності та соборності української держави. Того ж року ЛУН започаткувала свій друкований орган – місячник "Державна Нація", який редагували Микола Сціборський, Петро Кожевніков і Дмитро Демчук.
Значення та символіка
Символіка Леґії, яку згодом перейняли ОУН, УПА та інші націоналістичні кола в еміграції, включала емблему з державним тризубом на щиті українських національних кольорів, оточеному ланцюгом як символом соборності. Щит також перетинав меч, а девіз організації звучав: "Думка – думкою, меч – мечем".
ЛУН також стала першою організацією, яка оформила націоналістичну ідеологію і запровадила використання привітання "Слава Україні!", запозичене з військових традицій Чорних Запорожців. Вона вперше застосувала термін "націоналістичний", замість "національний" або "державницький".
У середовищі ЛУН було сформовано ключові принципи українського націоналізму: визнання націй як творців історії, пріоритет національних інтересів над класовими та груповими; змагання за відновлення Української Самостійної Соборної Держави; єдність і солідарність усіх частин нації.
Згодом ЛУН об’єдналася з Українською Військовою Організацією, Групою Української Національної Молоді та Союзом Української Націоналістичної Молоді, створивши єдину Організацію Українських Націоналістів.
Раніше ми розповідали історію легендарного князя-гетьмана Дмитра Вишневецького, який заснував донське козацтво і заклав початок Запорізької Січі.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.