Теоретично, ви могли б "пропасти" в ньому й опинитися на іншій стороні за приблизно 42 хвилини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на What If.
Але найголовніше питання: чи реально викопати такий тунель?
Люди займаються бурінням земної кори вже давно, але, зазвичай, це робиться заради рекордів. Наприклад, Кольська суперглибока свердловина в росії, відома як "колодязь до пекла", досягла глибини 12 кілометрів, але це все ще недостатньо для того, щоб досягти центру Землі.
Перш ніж почати, вам потрібно створити спеціальний термозахисний костюм, адже температура розплавленого ядра Землі перевищує 6,650 градусів Цельсія – це приблизно на 2,000 градусів гарячіше, ніж поверхня Сонця. Вам також знадобиться технологія, яка дозволить буровій установці не плавитися, оскільки обладнання на Кольській свердловині почало танути вже на меншій глибині.
Додатковою проблемою буде ефект Коріоліса, адже Земля обертається зі швидкістю 1,600 кілометрів на годину. Цей ефект тягнутиме вас до стінок тунелю, якщо ви будете рухатися на величезній швидкості.
Для зручнішого спуску варто створити вакуумний тунель, щоб усунути опір повітря. В іншому випадку, коли ви досягнете ядра, ви опинитеся в стані невагомості, що ускладнить ваш подальший рух.
Під час спуску сила тяжіння буде наростати, прискорюючи ваш рух до центру. Однак, коли ви досягнете центру, тяжіння почне сповільнювати вас, ускладнюючи підйом.
Приближаючись до виходу, ви сповільнитеся до такої міри, що зможете безпечно приземлитися. Проте вам знадобиться хтось, щоб спіймати вас, інакше ви просто повернетеся назад у тунель.
Хоча ця ідея виглядає привабливо, багато факторів, які слід врахувати, не дозволяють реалізувати її в реальному житті через фізичні закони. Але іноді цікаво уявити, що б сталося, якби ми змогли це зробити!
Раніше "Дивогляд" розповідав, що буде, якщо людство зупинить науку.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.