"Висновки змушують переосмислити наше уявлення про те, коли саме закінчується життя"
Вперше в історії дослідникам вдалося зафіксувати момент смерті людини, що дозволило побачити, якими можуть бути наші останні думки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Lad Bible.
У Ванкувері, Канада, науковці спостерігали за мозковою активністю 87-річного пацієнта, який страждав на епілепсію, але несподівано помер від серцевого нападу під час експерименту.
Використовуючи електроенцефалограму (ЕЕГ), дослідники змогли зафіксувати активність мозку за 30 секунд до і після зупинки серця. Результати виявили збільшення "гамма-осциляцій" – активності, що відповідає за відновлення спогадів і сновидінь. Це може означати, що пацієнт перед смертю переживав важливі моменти зі свого життя, ніби перед очима "промайнули" його найважливіші спогади.
Доктор Аджмал Земмар, керівник дослідження, пояснив:
"Мозок може відтворювати останні спогади про життєві події перед смертю. Це схоже на ті переживання, які ми називаємо передсмертними. Висновки змушують переосмислити наше уявлення про те, коли саме закінчується життя, та ставлять нові питання щодо часу проведення процедур із донорством органів"
Раніше схожі зміни мозкової активності були виявлені у щурів під час смерті, але це перший такий випадок зафіксовано у людини. Однак наукова група зазначає, що це лише один приклад, а мозок пацієнта вже був уражений епілепсією, що ускладнює узагальнення результатів.
Доктор Земмар також зазначив, що навіть коли наші близькі залишають нас, їхній мозок може відтворювати моменти радості та важливі події з їхнього життя, допомагаючи завершити цей процес зі спокоєм і вдячністю.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що у яких людей найвищий ризик смерті уві сні.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.