Археологія

В Єрусалимі археологи виявили рідкісний артефакт, якому 2700 років (фото й відео)

Shutterstock

Загадковий амулет з крилатим джином

Археологи знайшли надзвичайно рідкісний стародавній амулет. Кам’яна знахідка, може значно змінити наші знання про письмо в давнину. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Fox News.

Артефакт виявили під час розкопок спільно з Ізраїльським управлінням старожитностей і Фонду "Місто Давида" в Археологічному саду Девідсона.

"Печатка, зроблена із чорного каменю, є однією з найкрасивіших, коли-небудь виявлених під час розкопок у стародавньому Єрусалимі", – про це повідомляється в заяві Юваля Баруха й Навота Рома, директорів Ізраїльського управління в справах старожитностей (IAA).

На печатці викарбовано фразу на палеоєврейській мові "Le Yeho'ezer ben Hosh'ayahu", що в перекладі означає "Для Єхоезера, сина Хошаяху". Напис вказує на двох видатних людей, які, можливо, жили між 10-м і 6-м століттями до нашої ери.

Слова на артефакті написані дзеркально, тобто, його могли використовувати для того, щоб вмочувати у віск. Також невеликий отвір всередині амулета, може вказувати на те, що крізь нього можна було просунути ланцюжок.

З цього дослідники прийшли до висновку, що цей амулет носив на шиї чоловік, який займав високу посаду в Юдейському царстві. Він використовував прикрасу, як оберіг та печатку для підпису документів.

Печатка з джином
Печатка з джином
Фото: Fox News chanell

Крім написів, на печатці зображено крилату постать в особливому неоассирійському стилі. За словами доктора Баруха, це є унікальний та рідкісний малюнок, виконаний у гліфічних стилях. Він зазначив, що в цьому дизайні зображення присутній вплив Ассирійської імперії.

е надзвичайно рідкісне й незвичайне відкриття. Це перший випадок, коли в ізраїльській та регіональній археології знайдено крилатого "джина" – захисну магічну фігуру", – заявив археолог і ассиріолог ІАА доктор Філіп Вукосавович.

Фігури та зображення крилатих демонів або джинів були відомими в неоассирійському мистецтві ще у 9-7 столітті до нашої ери. Тоді джини вважалися символом захисту.

Археологи вважають, що ім'я, викарбуване на печатці, належить його власнику, раніше згаданому чиновнику адміністрації Юдейського царства. Гравіювання вказує на те, що його звали – Хошаяху.

Судячи з перекладу гравіювання, після смерті Хошаяху печатка дісталася в спадок його сину Эхоезеру. Він викарбував на талісмані своє ім'я, щоб перейняти від нього всі корисні та магічні властивості.

Ці написи можуть свідчити про те, що письмо існувало набагато раніше, ніж припускали історики та вчені.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що археологи виявили рештки нового виду древніх людей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ