Проблема взаємного розуміння між поколіннями існує вже тисячі років, і науковці активно шукають способи її вирішення. Нове дослідження натякає на те, що гумор може стати важливим елементом у процесі виховання дітей. "Дивогляд" із посиланням на News Medical повідомляє, що вчені вважають, що гумор здатен зробити виховання легшим і ефективнішим.
Раніше гумор у вихованні не розглядався як формальний метод
Команда дослідників із Університету штату Пенсільванія представила свої результати в журналі PLOS One. Вони вказують на те, що сміх не лише покращує виховний процес, а й допомагає зміцнити стосунки між батьками та дітьми.
Пілотне дослідження показало, що більшість опитаних вважають гумор ефективним інструментом виховання. Крім того, використання гумору в сім'ї позитивно впливає на стосунки між батьками та дітьми. Дослідники також зазначили, що люди, чиї батьки використовували гумор, частіше оцінюють своє виховання та стосунки з батьками як позитивні.
Гумор, за висновками вчених, допомагає розвивати когнітивну гнучкість, знижує рівень стресу та сприяє творчому підходу до вирішення проблем. Професор Бенджамін Леві з Медичного коледжу Пенсільванії, який є старшим автором дослідження, наголосив, що гумор відіграє важливу роль у вихованні, проте ще необхідно зрозуміти, як його правильно застосовувати.
![Дівчинка сміється з левом](https://www.5.ua/media/pictures/original/256457.jpg?t=1664102253)
Раніше гумор у вихованні не розглядався як формальний метод, тому команда вирішила це дослідити. Перша авторка дослідження Люсі Емері відзначила, що між бізнесом і вихованням є певні подібності – обидві сфери мають ієрархічну структуру. У бізнесі гумор, як показали попередні дослідження, допомагає зменшити ієрархічну дистанцію, створюючи комфортніші умови для співпраці та знижуючи напруженість.
Хоча стосунки між батьками та дітьми відрізняються від ділових, напружені ситуації можуть виникати й у сім'ї. Дослідники вважають, що гумор здатен знизити рівень стресу та напруження, що покращить взаємодію між батьками та дітьми.
У рамках дослідження було опитано 312 осіб віком від 18 до 45 років. Більшість респондентів відзначили, що їхні батьки застосовували гумор у вихованні, і 71,8% згодні з тим, що це ефективний метод. Також багато з них заявили, що вже використовують або планують використовувати гумор у власному вихованні.
Дослідження виявило, що використання гумору батьками впливає на сприйняття дітьми свого виховання та їхні стосунки з батьками. Серед тих, чиї батьки використовували гумор, 50,5% повідомили про гарні стосунки з батьками, а 44,2% вважають, що їх виховали добре. Для порівняння, серед тих, чиї батьки не використовували гумор, лише 2,9% мали позитивні стосунки з батьками, і лише 3,6% оцінили своє виховання позитивно. Леві підкреслив, що такі різкі відмінності між групами були несподіваними для дослідницької команди.
Це дослідження стало першим кроком до більш глибокого вивчення впливу гумору на виховання та сімейні стосунки. Команда планує продовжити роботу, щоб краще зрозуміти цей зв’язок.
Раніше "Дивогляд" розповідав, у якому віці у чоловіків закінчується дитинство.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.