Вони співіснували з неандертальцями і нашими предками Homo sapiens, але це не заважає вченим робити нові відкриття. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inverse.
Наприклад, дослідники ще не знають, як виглядали денисівці, оскільки досі не було знайдено жодного добре збереженого черепа. Відомо, що денисівці проживали на території сучасної Азії та вимерли приблизно 50-20 тисяч років тому, хоча причини їхнього зникнення залишаються невідомими.
Що саме дізналися вчені?
Нове відкриття допомогло пролити світло на раціон денисівців у суворих умовах Тибетського нагір'я. Дослідження показали, що ці архаїчні люди полювали на різноманітних тварин заради м'яса, шкур і хутра.
Це відкриття було зроблено в карстовій печері Байшия, розташованій на північно-східній околиці Тибетського нагір'я. У 1980 році буддійський монах, який медитував у цій печері, виявив людську щелепу з незвично великими задніми зубами.
Аналіз у 2019 році показав, що кістці приблизно 160 тисяч років і вона належала денисівцю. Це найповніша скам'янілість денисівців, яку вдалося знайти. Подальші дослідження виявили відкладення денисівської ДНК на тому ж місці.
Нещодавно тут знайшли ще одну кістку денисівця – ребро. Згідно з глибиною, на якій була знайдена кістка, її вік оцінюють у період від 48 000 до 32 000 років тому, коли сучасні люди вже населяли Євразію.
Вчені також проаналізували інші викопні рештки, знайдені у тих же шарах ґрунту, де було знайдено ребро денисівця. Було виявлено тисячі скам'янілих кісток і зубів стародавніх тварин зі слідами обробки людиною.
Маленькі порізи, вм'ятини та подряпини свідчать про те, як стародавні гомініни обробляли туші тварин.
"Наші дані показують, що саме денисівці, а не інші групи людей, населяли печеру й ефективно використовували ресурси тварин цього регіону", – зазначив один зі співавторів дослідження з Університету Ланьчжоу в Китаї Цзянь Ван.
У рамках дослідження палеонтологи вивчили понад 2500 фрагментів кісток віком від 190 до 30 тисяч років. Учені змогли ідентифікувати походження близько 2000 тварин. Серед них були давно вимерлі шерстисті носороги, вовки, лисиці, зайці, орли, коні, яки, олені, газелі, снігові барси, ласки та плямисті гієни.
Улюбленою їжею неандертальців був блакитний баран або бахрал – вид парнокопитних, який і досі мешкає в Гімалаях.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили безпосередній доказ схрещування денисовців та неандертальців.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.