Більше, ніж середня зарплата в Україні: які суми виплат отримують біженці у Європі

Українці, які перебувають за кордоном під тимчасовим захистом, отримують фінансову допомогу, що інколи перевищує середню зарплату в Україні (16 тисяч гривень або 414 євро)

Суми перевищують 1000 євро

Згідно з даними команди EnableMe, як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Район.Закордон", найбільші виплати передбачені для біженців у наступних країнах:

  • Ірландія: 824 євро на дорослого щомісяця;
  • Бельгія: 1140 євро на дорослого;
  • Німеччина: 502 євро на дорослого;
  • Франція: 426 євро щомісяця;
  • Велика Британія: від 300 євро на людину;
  • Норвегія: 650 євро на дорослого;
  • Швейцарія: 350-500 євро "на руки".

Програми соцпідтримки українців у різних європейських країнах суттєво відрізняються. Сума допомоги, яку українці отримують "на руки", може залежати від житлових умов, складу сім'ї та статусу навчання або пошуку роботи.

Розміри виплат змінюються: в деяких країнах їх підвищують, як і для своїх громадян, наприклад, у Німеччині. В інших державах планують скорочення через надмірне навантаження на бюджет, як в Ірландії.

Виплати на дітей зазвичай менші, ніж на дорослих. Крім того, враховуються житлові умови, що надаються чи оплачуються державою, а також склад сім'ї.

Зокрема, в Ірландії виплати надаються додатково до безкоштовного житла (у готелях, будинках, що їхні власники надають для розміщення, або в сім'ях). Крім 824 євро, додатково виплачують 160-192 євро за догляд за дитиною, а допомога на дітей до 16 років складає 140 євро.

У Бельгії один дорослий може отримувати 1140 євро на місяць, але сім'я з двома дітьми не може отримати понад 1537,9 євро.

У Великій Британії виплата дорослому старше 25 років складає 384 євро, а дитині – приблизно 332 євро.

У Франції щомісячні виплати складають близько 204 євро. Якщо у біженців відсутнє соціальне житло, їм виплачується компенсація у розмірі 7,4 євро на добу на одну особу. Загалом щомісячна допомога складає 426 євро, а мати з дитиною отримує 528 євро.

У Норвегії українці з тимчасовим захистом отримують приблизно 650 євро на дорослого та 250-350 євро на дитину. Під час інтеграційних курсів можна отримувати близько 1400 євро на місяць, які використовуються на оплату житла та комунальних послуг.

У Німеччині українцям виплачують базовий дохід, який також отримують німці з низьким доходом або без роботи. Для дорослого виплата складає 502 євро, для дітей – від 310 до 420 євро залежно від віку. Окремо держава оплачує оренду житла.

У Швейцарії уряд виділяє на українського біженця понад 1573 франка (приблизно 1661 євро) щомісяця. Частина цієї суми виплачується безпосередньо біженцям, залежно від регіону – 350−500 франків.

Раніше "Дивогляд" розповідав, яка кількість українців у Польщі живе за кошти з України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше