Вручення повістки

Коли відмова від отримання повістки є незаконною – відповідь адвоката

24tv.ua

Працівники ТЦК та поліція зафіксують це порушення

У військовозобов'язаних немає права відмовитися від отримання повістки, якщо її вручають на законних підставах, пояснює адвокат Роман Ухов. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

Як зазначає адвокат, якщо повістку заповнили правильно і дані в ній відповідають дійсності, відмова від її отримання вважається порушенням законодавства про мобілізацію. Працівники ТЦК та поліція зафіксують це порушення. Правоохоронці складуть відповідний протокол, і можуть затримати особу та доправити її до відділку поліції або ТЦК.

Складання адміністративного протоколу про затримання включає вручення його копії затриманій особі. Вона буде притягнута до відповідальності, яка передбачає штраф. Відповідно до ухваленого закону про збільшення штрафів, сума штрафу складатиме від 17 до 25 тисяч гривень, зазначив адвокат Роман Ухов.

Громадянин має право оскаржити затримання, особливо якщо правоохоронці порушили процедуру. Адвокат підкреслює, що це стосується також громадян, молодших за 25 років.

"Вони, відповідно закону, теж військовозобов'язані. Вони повинні носити при собі актуальний військовий документ, це приписне, це тимчасове посвідчення, що в них є. Вони зобов'язані з собою носити паспорт. Вони також будуть зобов'язані оновити свої дані або стати на облік, пройти ВЛК, якщо необхідно. Бо закон на них покладає такий обов’язок", – додає Ухов.

Адвокат Роман Ухов також зазначає, що вручення повістки повинно фіксуватися на камеру. Працівник ТЦК має мати при собі наказ або розпорядження начальника ТЦК про уповноваження перевіряти документи та вручати повістки.

Раніше ми розповідали, чи є черги в київських ТЦК та ЦНАПах, і які проблеми виникли в перший день.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ