Мобілізація з 1 травня – хто з українців має йти в ТЦК і які санкції передбачено за ігнорування вимог

За кілька тижнів до завершення квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10449 щодо мобілізації в другому читанні, який радикально змінює правила проведення мобілізації в Україні у 2024 році

Процес мобілізації в Україні нині реалізується за тими ж правилами, що і раніше, і триватиме до введення в дію цього законопроєкту. Це станеться 18 травня. Про це повідомляє "Дивогляд".

Закон зобов'язує чоловіків віком від 18 до 60 років з'явитись в ТЦК протягом 60 днів з моменту підписання

З 1 травня 2024 року всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають з'явитись в Територіальний Центр Комплектування без отримання повістки з таких причин:

  • отримання дозволу на зміну місця проживання всередині України;
  • виїзд за кордон на строк не більше 3 днів;
  • реєстрація на військовому обліку при зміні місця проживання;
  • зміна особистих даних;
  • повідомлення про втрату військового документа;
  • оновлення даних в Територіальному Центрі Комплектування;
  • підтвердження права на відстрочку.

Усі чоловіки, які знаходяться на військовому обліку, повинні з'являтися в ТЦК за повісткою, проходити Лікувально-кваліфікаційну Комісію та військову підготовку, а також виконувати військовий обов'язок. У них немає права на зміну місця проживання у час війни без попереднього повідомлення ТЦК та Служби призову.

Що стосується нового законопроєкту про мобілізацію, №10449, він набуде чинності 18 травня. Цей закон зобов'язує чоловіків віком від 18 до 60 років з'являтися в ТЦК протягом 60 днів з моменту підписання.

Кожен військовозобов'язаний має з'явитися в ТЦК для уточнення адреси, електронної пошти, телефонного номера та інших особистих даних. Це можна зробити не лише в ТЦК, але й в будь-якому центрі адміністративних послуг, а також через електронний кабінет призовника.

У випадку, якщо призовник самостійно не уточнює свої дані, керівництво ТЦК та Служби призову може звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставки. Якщо затримання неможливе, то ТЦК та Служба призову надсилає призовникові листа з вимогою виконати обов'язки.

Якщо ці обов'язки не виконано протягом 10 днів, ТЦК та Служба призову звертаються до суду з проханням тимчасово обмежити право керування транспортними засобами до виконання вимоги або її відкликання.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, кого можуть зняти та виключити з військового обліку у 2024 році.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше