Студенти

Вступна кампанія 2024: оприлюднено вагові коефіцієнти для різних спеціальностей

Shutterstock

Під час вступної кампанії обов'язково зараховуватимуть бали Національного мультипредметного тесту

Міністерство освіти і науки України оприлюднило значення вагових коефіцієнтів, які застосовуватимуть для кожної спеціальності при вступі абітурієнтів до вищих навчальних закладів. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на портал Osvita.ua.

Цього року під час вступної кампанії обов'язково зараховуватимуть бали Національного мультипредметного тесту з української мови, математики, історії України та ще одного предмета, який вступник обере самостійно. При цьому, четвертий предмет вступник обирає, зважаючи на встановлені Міносвітою коефіцієнти, які застосовуватимуть для кожної із спеціальностей.

Для вступу на творчі та спортивні спеціальності важливу роль відіграватимуть творчі конкурси, які мають невід'ємний ваговий коефіцієнт.

 

Коефіцієнти передбачають, що результати предметів НМТ матимуть більшу вагу при вступі на споріднену предмету спеціальність. При вступі на правничий факультет або споріднений із ним велике значення матиме результат НМТ з іноземної мови, на ІТ-спеціальності – з фізики, на медичні спеціальності – з біології тощо.

Таким чином, ознайомившись заздалегідь із ваговими коефіцієнтами, абітурієнти можуть самостійно визначити, результат іспиту з якого предмету є більш пріоритетними для вступу на ту чи іншу спеціальність.

Вагові коефіцієнти оцінок із предметів НМТ і творчого конкурсу дивіться у таблиці:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на деякі спеціальності у виші запровадили фахове вступне випробування.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ