Вища освіта

Українським студентам дозволили виїжджати за кордон – перелік категорій і список необхідних документів

Shutterstock

Кабінет міністрів вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України

Окремим категоріям українських студентів дозволили виїжджати за кордон під час воєнного стану. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на РБК-Україна.

Кабінет міністрів вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Окремі категорії чоловіків, що проходять навчання у вишах, можуть отримати дозвіл на виїзд з України для участі у програмах академічної мобільності або стажування.

Ці привілеї поширюються на бакалаврів і магістрів медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування. Кабмін дозволив чоловікам віком від 18 до 22 років брати участь у програмах освітньої академічної мобільності, але не довше одного семестру. При цьому студентів не відраховують з університету – за ними зберігається місце навчання та стипендія.

"Важливо, що здобувачі ступеня вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування) повинні навчатись на денній формі навчання та в рамках програм академічної мобільності можуть безперервно перебувати за кордоном не більше строку навчального семестру", – зазначив юрист юридичної компанії "Приходько та партнери" Михайло Лобунько.

Які документи необхідні для виїзду

Для перетину кордону в рамках навчання на програмах академічної мобільності студентам треба мати:

  • довідку від закладу вищої освіти України щодо направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному закладі освіти із зазначенням підстави співробітництва та строку навчального семестру за кордоном;
  • відсутність за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів;
  • підтвердження рівня знання мови викладання в іноземному закладі освіти;
  • копію договору академічної мобільності, засвідчену закладом освіти України;
  • е-квиток студента, перевірений засобами порталу Дія;
  • військово-облікові документи з відповідними позначками районного, міського ТЦК та соціальної підтримки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, хто може претендувати на відстрочку від мобілізації під час навчання.

.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ