Спека

Березень 2024 року став найспекотнішим за всю історію спостережень – кліматичне агентство Copernicus

Shutterstock

"У нас були місяці-рекордсмени, які були ще більш незвичайними"

Березень 2024 року став найтеплішим за всю історію спостережень, передає "Дивогляд" із посиланням на кліматичне агентство Європейського Союзу Copernicus.

За даними відомства, середня температура у березні цього року становила 14,14°С. Такий показник на десяту частину градуса перевищує рекорд 2016 року. Також така температура на 1,68°С тепліша за ту, що спостерігалася у 1800-х роках, коли температура на планеті почала стрімко зростати.

За словами експертів, від червня-2023 на Землі щомісяця встановлюються теплові рекорди. Однією з причин цього є теплові хвилі, які охоплюють значні території Світового океану. Також науковці стверджують, що рекордна спека не стала несподіванкою через сильне явище Ель-Ніньо, яке прогріває центральну частину Тихого океану і змінює глобальні погодні умови.

"Але його (Ель-Ніньо – ред. Дивогляд) поєднання з неприродними морськими тепловими хвилями зробило ці рекорди такими приголомшливими", – сказала науковиця Центру кліматичних досліджень Вудвелла Дженніфер Френсіс.

Також кліматологи пов'язують більшу частину рекордної спеки з антропогенними змінами клімату, спровокованими викидами вуглекислого газу і метану, що утворюються під час спалювання вугілля, нафти і природного газу.

"Траєкторія не зміниться доти, поки концентрація парникових газів в атмосфері не припинить зростати. Це означає, що ми повинні припинити спалювати викопне паливо, зупинити вирубання лісів і якомога швидше вирощувати нашу їжу більш стійкими способами", – сказала Френсіс.

Заступниця директора Copernicus Саманта Берджесс зазначила, що рекордна температура березня не була винятковою, як інші місяці минулого року, що побили попередні рекорди з більшим відривом.

"У нас були місяці-рекордсмени, які були ще більш незвичайними, але траєкторія не в правильному напрямку", – сказала Берджесс.

У Copernicus заявили, що Земля пережила рік із середньомісячною температурою, що на 1,58°С вища за поріг, встановлений Паризькою угодою у 2015 році.

У березні-2024 середня температура поверхні світового океану становила 21,07 градуса за Цельсієм, що є найвищим місячним значенням за всю історію спостережень.

"Нам потрібні більш амбітні глобальні дії, щоб якомога швидше досягти чистого нуля", – додала Берджесс.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що найближчими днями Україну накриє антициклон.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ