Збірна України перемогла Ісландію і кваліфікувалася на Євро-2024 – як реагували соцмережі та коментар Реброва

Збірна України візьме участь у чемпіонаті Європи-2024 з футболу – у вирішальному поєдинку відбіркового плей-оф у польському місті Вроцлав наші спортсмени перемогли Ісландію з рахунком 2:1

Україна мала шанси на безпосередню кваліфікацію з основної частини відбору. Але у матчі групового етапу національна збірна зіграла внічию з Італією (0:0) та посіла третє місце в групі. Про це повідомляє "Дивогляд".

У плей-оф "синьо-жовті" розпочали з перемоги над Боснією та Герцеговиною (2:1), де голами відзначилися Роман Яремчук і Артем Довбик. У іншому півфіналі ісландці розгромили збірну Ізраїлю з рахунком 4:1.

Огляд матчу

• Початок гри відзначався тим, що Україна контролювала м'яч. Але найдраматичніші моменти у перших 15 хвилинах створили ісландці: Йон Торстейнссон намагався ударити здалеку, але Андрій Лунін захистив ворота.
  • Україна намагалася атакувати ворота суперників, але удари Георгія Судакова, Віталія Миколенка і Руслана Маліновського не принесли результату.
  • Гол, який відкрив рахунок, забили ісландці. Альберт Гудмундссон перехитрив декількох захисників і відправив м'яч у ворота з-за меж штрафного майданчика – 1:0 на користь гостей.
  • Але кілька хвилин по тому Україна відповіла небезпечним ударом. Георгій Судаков зробив удар з гострого кута, і Гакон Вальдімарссон врятував м'яч на кутовий. Перед перервою Україна забила м'яч, але VAR показав, що Роман Яремчук був в офсайді.
  • Україна вирівняла рахунок на 54-й хвилині. Віктор Циганков пройшов сольно через захист і точно вразив у нижній кут воріт – 1:1.
  • У другому таймі Торстейнссон міг вивести Ісландію вперед, але Андрій Лунін врятував ворота.
  • Переможний гол для України на 87-й хвилині забив Михайло Мудрик. Асист знову зробив Георгій Судаков, а після його передачі вінгер "Челсі" точно вразив ворота суперника ударом у нижній кут – 2:1.

Після жеребкування у грудні Україна потрапила у групу E і зіграє проти збірних Бельгії, Словаччини та Румунії.

Звісно, за матчем слідкували українські вболівальники, які ділилися своїми емоціями у соцмережах. Ось деякі з їхніх публікацій:

А ось коментар головного тренера збірної Сергія Реброва після перемоги:

"Які мої емоції? Ну, ви бачили. Дуже важко бути на лавці. Я бачив наскільки важко хлопцям і я вдячний їм. Вони зробили дуже велике свято для усієї країни. Я вважаю, що у цей складний час це дуже важливо. Ми казали про це перед матчем, але поєдинок був дійсно складний і ще раз – це дуже важлива перемога. Я думаю, що навіть не всі розуміють, що ми зробили за такий короткий період. Чи традиція, що це вже чергова вольова перемога? Ну, не знаю. Ті команди, які потрапили у плей-оф, вони високого рівня і взагалі навантаження на гравців особливо психологічне дуже велике. Я вважаю, що у матчі з боснійцями ми не показали свого потенціалу. Сьогодні гравці, я думаю, були більш сконцентровані на результаті. Обидві гри і з Боснією, і з Ісландією були дуже складні. Ці суперники дуже різні, тому ми грали інакше. Я дуже вдячний хлопцям, що сьогодні ми не тягнули до останньої хвилини. Але я ще раз повторюся: усі команди дуже складні. Ми розбираємо будь-якого суперника. Ми готувалися до цієї гри. Я впевнений, що гол Циганкова допоміг команді, оскільки ми створювали моменти, ми розуміли, як взламувати таку насичену оборону. Я вдячний вболівальникам, що після пропущеного м’яча вони підтримували і вірили у перемогу. Тому ми усі вдячні їм. Я бачив нашу групу на Євро, нормальна група, але дайте переварити це, а потім будемо думати про групу"

Раніше "Дивогляд" розповідав, що "нейтральні" атлети з росії та білорусі не братимуть участь у церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.