Оксана Линів

Відома українська диригентка, яка продовжує співпрацювати з росіянами, представить оперу Чайковського російською мовою у Німеччині

Oksana Lyniv / Facebook

Жінка відмітила, що музичні твори російських композиторів – це світове надбання, яке не підлягає політичному бойкоту

Відома українська диригентка Оксана Линів виконає оперу Петра Чайковського російською мовою, передає "Дивогляд".

Уродженка міста Броди (Львівщина), диригентка та музична директорка Муніципального театру Болоньї Оксана Линів у липні 2025 року виступить у Саксонській державній опері Дрездена (Німеччина) та виконає оперу Петра Чайковського "Євгеній Онєгін" російською мовою.

У квітні 2022 року Оксана Линів мала взяти участь у постановці опери "Іоланта" російського композитора Петра Чайковського, а якій також грали російські музиканти.

Разом із цим вона активно заявляла, що "заклики зробити Чайковського винним у діях чинного президента росії" її не переконують, а також казала, що музичні твори російських композиторів – це світове надбання, яке не підлягає політичному бойкоту.

Оксана Линів стала першою жінкою на посаді головного диригента Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Зараз вона обіймає посаду директорки Муніципального театру в Болоньї в Італії, в якому є також і диригенткою. 

Попри бойові дії в Україні жінка продовжує співпрацювати з російськими музикантами і оперними співаками. Так, у 2022-му році Линів диригувала вагнерівського "Летючого голландця" у постановці російського режисера Дмітрія Чернякова. При цьому будь-яку співпрацю з росіянами жінка замовчувала. 

Оксана Линів наголосила, що свідомо залишила у своїх програмах твори російських композиторів, чия творчість так чи інакше пов'язана з Україною.

Разом із цим, жінка зазначила, що продовжує популяризувати лише українську музику на інтернаціональних сценах.

"В умовах російської війни проти України, Оксана Линів є відданою культурною амбасадоркою своєї батьківщини та активно популяризує українську музику на інтернаціональних сценах, зокрема регулярно ініціює міжнародні премʼєри творів сучасних українських композиторів", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що артисти Львівської опери не повернулися в Україну після гастролей в Європі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ