Вино

На екстрений випадок: як швидко вивести з одягу пляму від червоного вина – поради

Shutterstock

Якщо це трапилося з вами просто на вечірці – дійте оперативно

Червоне вино – один з продуктів, плями від якого дуже важко вивести з одягу. "Дивогляд" ділиться з вами кількома порадами щодо того, як діяти у випадку такого забруднення і якісно очистити різні тканини від плями.

Найголовніше у цьому питанні – вчасно зреагувати, доки вино не в'їлося у ваш одяг. Якщо ви забруднили вином атласну тканину, оксамит чи бавовну – промийте пляму теплою водою, але в жодному разі не тріть її. Це лише погіршить ситуацію.

Для делікатних тканин також можна скористатися картопляним крохмалем, який має відбілювальні властивості. Просто посипте забруднене місце крохмалем і розбавте суміш водою за допомогою м'якої ганчірки чи губки. Після цього виперіть одяг у пральній машині на програмі ручного прання при температурі 30 градусів (не більше).

Також можна обробити пляму від вина харчовою содою, яка так само, як і крохмаль, допоможе відбілити забруднену тканину. Повторюйте ту саму процедуру, що і з крохмалем.

Сіль відмінно вбирає в себе вологу, а лимонний сік допоможе вивести червону винну пляму.

  • Якщо пролив на себе червоне вино на вечірці

Для екстренного очищення одягу шукайте шампанське або біле вино. Вилийте алкоголь лише на місце забруднення і пляма почне поступово зникати. Якщо під рукою є м'яка ганчірка чи суха кухонна губка – легко потріть місце з плямою, але без додаткових зусиль. Вдома виперіть одяг у пральній машинці, щоб пляма зникла раз і назавжди.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як вивести пляму від маркера з одягу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ