Вода

Лютий може встановити нові безпрецедентні температурні рекорди

Matt Hardy / Unsplash

"Планета нагрівається прискореними темпами"

Лютий поточного року може перевищити безпрецедентну кількість теплових рекордів у світі, передає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Через глобальне потепління та розвиток природного явища Ель-Ніньо у лютому 2024 року можуть зафіксувати максимально велику кількість рекордів. Особливо сплеск потепління вплинув на зміну температури поверхні моря.

"Планета нагрівається прискореними темпами. Ми спостерігаємо швидке підвищення температури в океані – найбільшому резервуарі тепла в кліматі", – сказав Джоел Хірші, помічник керівника відділу моделювання морських систем в Національному океанографічному центрі Великої Британії.

Науковець з Берклі Зік Гаусфазер відмітив, що людство можливо переживає найспекотніший лютий в історії після рекордно теплих місяців у період з травня 2023-го по січень 2024-го.

За словами знавців, стрімке зростання температури призвело до того, що вона вже на 2°С перевищує доіндустріальний рівень.

"Я б сказав, що лютий 2024 року має всі можливості, щоб побити попередній рекорд, встановлений у 2016 році. Проте це ще не точно, оскільки погодні моделі показують, що глобальні температури знову знизяться наступного тижня", – каже Гаусфазер.

У першій половині лютого зафіксували сплеск тисяч теплових рекордів на метеорологічних станціях. За цей період у 140 країнах світу встановлені місячні температурні рекорди. Зокрема, у Марокко 12 метеостанцій зареєстрували температуру понад 33,9°C. Така цифра найспекотнішого зимового дня на понад 5°С перевищує середній показник температури повітря у липні.

Максиміліано Еррера, який веде блог на тему "Екстремальні температури в усьому світі", описав такі явища як "повне божевілля". Кліматологи стверджують, що такі стрибки температури були очікувані, а ось саме їхня амплітуда стала несподіванкою.

Науковиця Франческа Гульєльмо відмітила, що потужне явище Ель-Ніньо спричинило підвищення температури, але це лише один з декількох факторів нагрівання. При цьому, зростання температури на поверхні океану здійснюється з кожною додатковою тонною вуглецю. 

Якщо врахувати дані кліматології про послаблення Ель-Ніньо, можна передбачити зниження температури в екваторіальній частині Тихого океану вже наприкінці весни або на початку літа.

У випадку, якщо у цей період Північна Атлантика залишатиметься теплою, може спостерігатися інтенсивна активність ураганів.

"Уповільнення, зупинка або зміна траєкторії потепління, на якій ми перебуваємо, схоже на зміну курсу великого танкера. Результати не миттєві, але що швидше ми вживемо заходів, то легше нам буде уникнути проблем", – підсумовують фахівці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що пандемії виникають в результаті змін клімату.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ