Астероїд, метеорит

Астрономи вперше виявили воду на астероїді

SCIENCE PHOTO LIBRARY

Дослідження допоможе з'ясувати, як вода потрапила на Землю

Науковці вперше знайшли молекули води на поверхні астероїда. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Астрономи дослідили астероїди Ірис і Массалія та виявили на них "однозначні" ознаки молекулярної води. Основною відмінністю цього дослідження від попередніх є те, що цього разу науковці змогли відрізнити воду від її близького хімічного родича – гідроксилу, а також встановили, що рівень води на астероїді відповідає її кількості на освітленій сонцем поверхні Місяця.

"На астероїдах вода може бути зв'язана з мінералами, а також адсорбована на силікатах, утримуватися або розчинятися в силікатному ударостійкому склі", – розповіли науковці.

Астрономи зазначили, що астероїди – це рештки від планет, що відокремилися в результаті їхнього формування. На основі цього можна дійти висновку, що в залежності від того, де вони утворилися в сонячній туманності, формується їхній склад.

Аналізуючи воду на астероїдах науковці намагаються з'ясувати, як вода потрапила на Землю та чи може вона бути на планетах за межами нашої Сонячної системи, які потенційно можуть бути придатними до життя.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи вріжеться "загублений" астероїд 2007 FT3 у Землю цього року.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ