ДСНС

Українці отримують підозрілі сповіщення від імені ДСНС

Фото ДСНС

Повідомлення містить посилання на "електронний план евакуації"

Українці повідомляють про підозрілі повідомлення від імені ДСНС щодо евакуації, передає "Дивогляд" із посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій.

Повідомлення містить посилання на "електронний план евакуації" для мешканців Хмельниччини через начебто ураження одного блоку Хмельницької АЕС авіаударом.

У ДСНС зазначають, що не здійснювали жодної розсилки і закликали усіх, хто отримає відповідне сповіщення – ігнорувати його і не переходити за посиланням.

У Міністерстві внутрішніх справ у свою чергу відмітили, що в Україні близько 20% від усіх злочинів відбувається шляхом шахрайства. За минулий рік Нацполіція зареєструвала більше 80 тис шахрайств і наразі розробляє нові стратегії протидії кіберзлочинцям.

"Найбільш поширені види шахрайства – це недоставлення товару, придбаного в невідомих покупців у соцмережах; використання фішингових посилань і дзвінки від нібито правоохоронців та медиків із повідомленнями на кшталт "ваш син у біді" або "ваші родичі стали учасниками ДТП". Часто жертвами шахраїв стають військові, волонтери, родини загиблих захисників і ВПО", – кажуть у МВС.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Facebook з'явилася нова шахрайська схема, що пов'язана з кіно.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ