Дитина, мороз, сніг, лід, язик, холод

У Швеції зафіксували найнижчу температуру повітря з початку століття

Shutterstock

Реальний рекорд може бути ще нижчий

У Швеції зафіксували найнижчу температуру повітря з початку століття, передає "Дивогляд" із посиланням на Шведський метеорологічний інститут (SMHI).

5 січня у населеному пункті Віттангі, що на півночі Швецї, зафіксували рекордні показники температури повітря -44,6°С, що є найнижчими в країні у ХХІ столітті.

"Таким чином, це найнижча температура у Швеції в цьому місяці і в цьому столітті", – кажуть метеорологи.

До цього найнижчою температурою століття у Швеції вважали показник -44°С, який зафіксували у 2001 році в місті Сторбо, що у центрі країни.

За даними шведського метеорологічного інституту у Віттангі ще раніше фіксували низькі температури. Так, зокрема, у листопаді 1890 року стовпчик термометра у населеному пункті опустився до рекордної відмітки -43,0°С.

Разом із цим, шведські метеорологи відмітили, що реальний рекорд може бути ще нижчий, але вимірювальна станція в найпівнічнішій точці Швеції – районі Каресуандо – вийшла з ладу, коли температура сягнула відмітки -43,6°С.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у січні в Україну завітає потепління.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ