День Святого Миколая, але по-новому: як дарувати подарунки, цікаві факти та привітання

В Україні після переходу на новоюліанський церковний календар День Святого Миколая святкують 6 грудня

Це відбудеться вже завтра, у середу, у зв'язку з чим "Дивогляд" детально розповість про це свято.

Згідно з традиціями, Святий Миколай приходить до дітей уночі та кладе під подушку гостинці. Подарунок отримає лише чемна та слухняна дитина, а ось вередливих і нечемних святий залишає без гостинців. Втім, у наш час подарунки отримує майже вся малеча.

Раніше дорослі підкладали подарунки дітям під подушку в ніч із 18 на 19 грудня, щоб ті прокинулися зранку та знайшли гостинець. Керуючись цим же підходом, цього року класти подарунки слід у ніч із 5 на 6 грудня.

Цікаві факти

Святий Миколай, також відомий як Миколай Чудотворець чи Миколай Мирлікійський – це християнський єпископ, який у IV столітті жив у місті Мира (сучасна Туреччина). Він широко шанується як святий різними християнськими традиціями.

Про нього є багато відомих історій. Одна з них присвячена тому, як три збіднілі сестри отримали у подарунок від Святого Миколая посаг, завдяки чому він врятував їх від злиднів. Легенда каже, що він зробив це таємно та доставив вночі мішки із золотом до їхнього будинку.

Окрім цього, йому приписуються численні дива. Наприклад, вважалося, що Миколай заспокоював шторм на морі, рятував потопаючих, визволяв полонених та приречених на смерть, зцілював хворих і воскрешав мертвих.

Образ цього святого безпосередньо вплинув на сучасну фігуру Санта-Клауса. Його становлення у якості символа Різдва відбулося внаслідок того, що поєдналися релігійні традиції, фольклор і культурна еволюція.

Святий Миколай, Санта Клаус
Святий Миколай, Санта Клаус
Фото: Shutterstock

Наша країна має свої давні традиції святкування Дня Святого Миколая. Так, діти отримували святкове печиво під назвою "миколайчики".

Своєю чергою, господарі починали варити пшеничне пиво та ритуальний мед, а також кутю та узвар для вшанування Чудотворця. Також у цей святковий день було прийнято розраховуватися з боргами та прощати одне одного.

Привітання з Днем Святого Миколая

Прийміть мої щирі привітання з Днем Святого Миколая! Бажаю, щоб всі близькі були здорові та заряджалися світлом радості, бажаю ладу в родині, удачі в роботі,  достатку в житті. Нехай Святий Миколай оберігає та захищає всю вашу родину!

***

Щиро вітаю з Днем Святого Миколая! Зичу щастя, добра, кохання, тепла та затишку! Нехай у цей день з вами трапляються справжнісінькі дива! Хай до затишного дому завітають рідні та близькі! Хай Миколай залишить під подушкою цінний подаруночок!

***

З Днем Святого Миколая! В цей світний день хочу побажати, щоб святий дух Миколи Чудотворця огорнув вас теплом та добром. Бажаю миру та злагоди вашій родині!

***

Вітаю зі святом! Нехай в День Святого Миколая трапиться диво, нехай твоє серце знайде надію та віру. Бажаю добра і любові, миру і щастя, здоров'я і гармонії, добробуту та незгасного світла радості в житті!

***

З Днем Чудотворця Небесного, з Днем Святого Миколая! Бажаю миру, добра та затишку Вам та Вашим близьким. Нехай святий збереже від всього поганого, подарує радість і  та спокій у Ваших серцях!

Привітання у віршах

Хай Святий Миколай принесе

Найщиріші усім подарунки.

У дитинство знов віднесе,

Коли чекали нічні пакунки.

Хай здоров’я в мішечок положить,

Твоє щастя на десять помножить.

Хай добро у цей день засяє,

Твою сім’ю звеселяє.

***

Вечір стане на порозі,

З’явиться дідусь невдовзі.

Не втомився за віки,

Важкі носить лантухи!

Тішать діда чемні діти,

Буде їм з чого радіти!

Миколая всі чекають –

Подаруночки шукають.

Хай добро приходить в дім!

Щастя й злагоди усім!

***

Чудотворець Миколай

До нас в гості завітав,

Ти його шануй, не лай

І молитву зачитай.

Хай настане врешті мир,

Злагода панує в хаті,

Прилетить хай щастя вир.

З Днем Святого Миколая!

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, коли українці будуть щедрувати та колядувати.

Дивіться також відео 5 каналу: КРИВАВИЙ ДИКТАТОР ПУТІН – ЛЮДИНА РОКУ? Журнал TIME включив його у список претендентів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше