Айсберг

Найбільший у світі айсберг почав дрейфувати вперше за 30 років

Shutterstock

Площа льодового гіганта становить 4 тис квадратних кілометрів

Найбільший у світі арктичний айсберг почав дрейфувати вперше за понад 30 років, передає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Айсберг під назвою A23a за своїми розмірами втричі більший за Нью-Йорк – площа льодового гіганта становить 4 тис квадратних кілометрів, а його вага перевищує майже трильйон тонн.

Після того, як айсберг відірвався від шельфового льодовика Фільхнер-Ронне в Західній Антарктиді у 1986 році, він застряг на дні моря Ведделла.

Тепер же, супутникові знімки демонструють, що айсберг А23а стрімко дрейфує повз північний кінець Антарктичного півострова за напрямком вітра і течії. За словами експертів, айсберг міг потрапити в антарктичну циркумполярну течію, яка направляє його до Південного океану шляхом "Алеї айсбергів". Саме там можна знайти ще кілька подібних льодових об'єктів, що дрейфують в темних водах.

Знавці прогнозують, що айсберг може "жити" у Південному океані досить довго. Також існує ризик, що він буде рухатись на північ до Південної Африки, де може порушити судноплавство.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що липнева спека спричинила танення Гренландського крижаного щита і нагріла океани до рекордної температури.

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ