Символ серця

У 2033 році кількість населення України становитиме близько 35 млн осіб – Інститут демографії

Pixabay

"Давайте забудемо про те, що у нас було 52 мільйони українців"

За 10 років кількість населення України становитиме близько 35 млн осіб. Про це повідомила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова, передає "Дивогляд".

Експертка зазначила, що до 2033 року на території України, в межах кордонів 1991 року, будуть мешкати близько 35 млн осіб. Але при цьому, вже сьогодні перед урядом стоїть важливе завдання – повернути українців з-за кордону.

"Давайте забудемо про те, що у нас було 52 мільйони українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом, 2033 року нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року. Тобто в будь-якому разі – повернемо ми всіх наших мігрантів, залучимо мігрантів з інших країн – скорочення населення України однаково буде. Давайте з цього виходити", – сказала Лібанова.

На думку фахівчині з демографії останнім часом зростає кількість громадян України, які переїжджають за кордон, отримують там статус біженця або тимчасовий захист. Хоча темпи зростання мігрантів цього року значно менші, ніж спостерігалися минулого року.

"Від початку 2023 року зменшується чисельність і питома вага трудових українських втікачів від війни в Польщі. Вони їдуть далі – до Німеччини, до Чехії, до Нідерландів, до різних країн, але їдуть далі. Досвід, який ми маємо, говорить про те, що чим більшою є відстань між Україною та тією країною, де перебувають наші люди, тим меншою є ймовірність того, що вони повернуться", – зазначила Лібанова.

"Ми не можемо нічого протиставити міграційному відпливу населення. Проте ми маємо ініціювати й мотивувати людей повертатися. Ми маємо протидіяти переходу тимчасової міграції в стаціонарну. Нема нічого поганого в тому, що люди попрацюють деінде – трудова міграція є частиною глобалізації. Але хай повертаються. Це дуже важливе завдання, яке ми маємо усвідомити і ставити перед собою як держава", – підкреслила демограф.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці масово повертаються з Польщі в Україну.

Дивіться також відео 5 каналу: У Черкасах укриттів вистачить лише на третину містян! Мобільні укриття компенсують дефіцит

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ