"Найнижче сонце малює неймовірні кольори в небі"
Біолог 28-ї Української арктичної експедиції Сергій Глотов сфотографував дослідницькі приміщення під час зимових світанків на станції "Академік Вернадський". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Національного антарктичного наукового центру.
"Поки в нас (в Україні – ред.) літо і ми маємо змогу насолодитися тривалими сонячними днями, в Антарктиці – зима, й сонце тут невисоко підіймається над горизонтом, щоб за кілька годин знову сховатися. Але й найнижче сонце малює неймовірні кольори в небі над "Вернадським", – поділилися полярники.
За словами вчених, коли світло під таким кутом, як у цю пору року в Антарктиці, йому потрібно проходити довший шлях до поверхні, ніж коли сонце високо над горизонтом. Через це відбувається інше розсіювання кольорів.
На заміну "коротким" синім хвилям приходять "довгі" червоні, а рух сонця змінює палітру. Також на колір впливає наповненість повітря вологою, кристаликами льоду, пилом, аерозолями та іншими часточками.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники показали, як морський леопард полює на пінгвіна.
Дивіться також відео 5 каналу: Юрій Горбунов ВІДМОВИВСЯ ВІД ДЕРЖАВНИХ ГРОШЕЙ НА СЕРІАЛ. Каже, зберуть із інших джерел
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.