Орання землі

На Херсонщині фермер два дні будував "систему оборони" від повені і врятував свій урожай – відео

Shutterstock

В результаті підриву Каховської ГЕС більшість полів було затоплено

У Херсонській області фермер врятував майбутній урожай від повені, що сталася в результаті підриву рашистами Каховської ГЕС. Як йому це вдалося – розповідає "Дивогляд".

Фермер з Херсонщини дві доби боровся з повінню. Він створив справжню систему захисту з земляним валом та ровами, що допомогли йому зберегти врожай кавунів неушкодженим. За посадкою розташувалася перша лінія захисту поля з кавунами. За допомогою плуга фермер прорив траншеї, а після цього інші з лопатами закривали діри, а трактори копали величезний вал.

У пік затоплення працівники фермерського господарства лопатами підкидали землю у ті місця, куди починала доходити вода. Таким чином, вони втримали врожай від масового затоплення забрудненою водою.

Читайте також: На дні Каховської ГЕС могли бути небезпечні речовини – МОЗ.

На оприлюдненому відео можна побачити врятоване поле, до якого, завдяки силам фермерів, не дійшла вода після підриву Каховської ГЕС. 

"Друзі, хочу показати, як фермер боровся з повінню після підриву Каховської ГЕС. Ви бачите, який вал зробив. Там далі йде Буг, і Буг дійшов майже поверх цього валу. У деяких місцях переливався, хлопці з лопатами, трактор – нагортали, далі підкидували. Тут всюди повністю стояла вода, на поле вода не зайшла, до кавунчиків не дістала. Там далі морква іде, огірки... До поля вода не дістала. Фермер боровся дві доби, каже, потім добу відсипався. Боріться до останнього і ні на секунду не здавайтеся", – говорить автор відео, агроном Віктор Свідерський.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що експерти попереджають про високий ризик спалаху інфекційних захворювань через підрив Каховської ГЕС.

Дивіться також відео 5 каналу: МАДЯР. УХ ПІ*ДА ЇМ! РТГР Птахи Мадяра: Очі та Жало

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ