Землетрус

На Полтавщині відбувся землетрус – експерти повідомили про небезпеку

Shutterstock

Можливі руйнування багатоповерхівок

На Полтавщині зафіксували землетрус магнітудою 3,5 бала. Як повідомляє "Дивогляд", експерти попереджають про небезпеку.

Землетрус магнітудою 3,5 бала за шкалою Ріхтера стався за 20 км на захід від Полтави на глибині 7 км. Суттєві підземні поштовхи зафіксували о 21:38 за київським часом.

Директор державного проектного інституту "Міськбудпроект" Борис Петтер заявив, що багатоповерхівки у Полтаві можуть зазнати руйнувань у разі, якщо сейсмічна активність перевищить 4 бали.

Експерти зазначили, що у Полтаві 16-ти поверхові (і вище) будинки проектують з урахуванням можливого землетрусу силою 3 бали, а отже, при збільшені магнітуди до 4-5 балів можливі катастрофічні руйнування:

"Були випадки, коли хвилі від землетрусу в Румунії докочувались до Полтави – хиталися люстри, і було неприємно. В історії зафіксовано і потужний землетрус у Криму, 1927 року, хоча тоді його відчули південні регіони. І хоча Полтавщина не належить до сейсмоактивних регіонів, але за новими нормами проектувальники 16 поверхових будинків враховують сейсмічне навантаження від землетрусу в три бали. Тільки якщо сила поштовхів тут досягне 4-5 балів, то тоді будинки, звичайно, тріщатимуть", – зазначив Борис Петтер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на острові Борнхольм зафіксували таємничі поштовхи, але це не землетрус.

Дивіться також відео 5 каналу: ЯДЕРНІ РАКЕТИ поки що не в бІЛОРУСІ, і ми можемо це зупинити – Франак Вячорка

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ