Азартні ігри

В Україні зростає кількість лудоманів – Опендатабот

Shutterstock

У реєстрі лудоманів можна опинитися у трьох випадках

Фахівці розповіли, скільки в Україні за три роки потрапило людей до реєстру лудоманів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на платформу для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Так, кількість лудоманів у нашій країні зростає. За період з 2021 по 2023 роки загалом зареєстрували 739 лудоманів.

Слід зазначити, що після легалізації парламентом у 2020 році азартних ігор для боротьби з лудоманією створили реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх.

"Так, лише протягом січня-березня цього року до реєстру було включено 229 людей. Для порівняння, за весь 2022 рік до реєстру лудоманів внесли 315 осіб. Це було найбільше поповнення переліку за всі роки легальної роботи грального бізнесу в Україні. Дані за перші місяці 2023 року свідчать про те, що торішні показники можуть бути перевершені", – йдеться у повідомленні.

Протягом всього часу офіційної роботи гральних закладів тільки 68 громадян виключили з реєстру лудоманів – 60 людей у 2022 році та 8 осіб за перші три місяці 2023 року. У кожному випадку підстава для виключення – закінчення терміну обмеження.

"Наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини — зокрема, людей, що грають в онлайн-казино", – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA), минулого року рівень залежності до азартних ігор в Європі сягав до 6,4% серед дорослого населення. Якщо наша країна піде за європейським сценарієм, то найближчими роками від півмільйона до 2,6 млн наших громадян можуть стати ігроманами.

Наразі в реєстрі лудоманів можна опинитися у трьох випадках: самостійна подача заяви на самообмеження, якщо таку заяву подадуть рідні, а також за судовим рішенням.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні зросла кількість випадків шахрайства.

Дивіться також відео 5 каналу: рОСІЙСЬКА ЦЕРКВА ПРОТИ УКРАЇНИ | Машина часу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ