Учені проаналізували ДНК чотирилапих
Науковці встановили, що собаки, які живуть у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, мають особливі гени. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.
Генетичні особливості собак з Чорнобиля проаналізували науковці з Університету Південної Кароліни та Національного інституту дослідження геному людини. Вони спробували знайти відповідь на питання: як тварини виживають у таких умовах вже кілька десятиліть?
Експерти розділили тварин на три генетично подібні групи, в залежності від того, на якій відстані від місця вибуху вони проживають.
"Той факт, що популяції залишаються настільки ізольованими, означає, що вони надають неймовірний інструмент для вивчення впливу такого типу середовища на ссавців у цілому. Для цього шукатимуть відмінності в ДНК собак, які живуть в окремих районах Чорнобиля, а також тих, які взагалі не зазнали опромінення", – відмітив співавтор дослідження Тім Муссо.
Зокрема, вчені дослідили тварин, що мешкають безпосередньо у зоні ЧАЕС і на прилеглих територіях – у містах, неподалік атомної станції.
За аналізом ДНК собак спеціалісти визначили рівень радіаційного опромінення у тварин. Результати продемонстрували, що три популяції чотирилапих, які мешкають у Чорнобилі та навколо міста, генетично відрізняються. Водночас, багато тварин мали генетичні мутації, які допомагали їм жити і розмножуватися.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі сфотографували великого хижака.
Дивіться також відео 5 каналу: Це не про квіти і весну: що говорять українці про 8 березня / включення
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.