перший друкований словник української мови

У музеї Львова презентували перший друкований словник української мови – фото

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького / Facebook

Перший друкований церковнослов'янсько-український словник побачив світ у далекому 1596 році

У Національному музеї Львова імені Андрея Шептицького (НМЛ) до Дня рідної мови презентували перший друкований церковнослов'янсько-український словник, передає "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу музею.

Перший друкований церковнослов'янсько-український словник "Лексис" Лаврентія Зизанія побачив світ у далекому 1596 році. Цей примірник ще й досі зберігається у музеї Львова.

Знавці розповідають, що за давніх часів словник відіграв важливу роль у розвитку східнослов’янської лексикографії. Зокрема, й української. "Лексис" містить у собі 1061 "словенське" слово – церковнослов'янська або староруська лексика, малозрозуміла для читачів.

"21 лютого – Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди презентуємо перший друкований церковнослов’янсько-український словник мовознавця, письменника та перекладача Лаврентія Зизанія, який зберігається у фонді рукописів та стародруків НМЛ", – йдеться у повідомленні.

Фахівці відмітили, що автор словника використовував чисту українську мову в окремій частині "Лексиса" і "об’єктивно сприяв поширенню і закріпленню її в літературі, підвищував її авторитет в очах сучасників та доводив, що українська мова гідна бути літературною мовою".
 
 
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що обрано головне слово 2022 року в Україні.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ