Мовне питання

У Києві запустили маршрут, присвячений утискам української мови

womo.ua

У центрі столиці розмістили відповідні графічні таблички, а також запровадили аудіогід

У Києві запустили проєкт, який розповідає про утиски української мови, передає "Дивогляд" із посиланням на "Читомо".

Маршрут під назвою "Лінгвоцид" складається з меморіалів, що розташовані у Києві. У центрі столиці розмістили графічні таблички, які розповідають про утиски державної мови українців.

Ці таблички будуть поблизу шкіл, бібліотек і церков. Саме вони відображають заборони української мови у нашій державі – українські школи були в меншості, так само, як і богослужіння українською, а українська література менше видавалася, ніж російська.

Побачити банери проєкту "Лінгвоцид" можна буде навколо Ботанічного саду, від Золотих воріт через Ярославів вал, від Львівської площі до Майдану Незалежності, від Бессарабського ринку до Українського дому та на Подолі.

Також усі бажаючі можуть завантажити мобільний додаток, де можна прочитати описи табличок і прослухати аудіосупровід кожної з заборон української.

Вже незабаром у застосунку можуть запровадити англомовну версію для іноземців. Встановити його можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що мобільний додаток для вивчення української мови вже доступний для завантаження.

Дивіться також відео 5 каналу: російська мова в паспорті громадянина України: чому цю норму досі не скасували.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ