Чи варто сприймати відповідні повідомлення як повістку?
На будинках Голосіївського району Києва почали розвішувати Наказ для військовозобов’язаних прибути до районного військкомату до 31 січня. Що означають ці оголошення і чи потрібно їх дотримуватися, розповідає "Дивогляд".
Юрист Ростислав Кравець відмітив, що закон не забороняє працівникам військкоматів розміщувати оголошення для військовозобов'язаних на житлових будинках, у під'їздах або будь-яких інших будівлях. Водночас, ці повідомлення мають лише інформаційний характер, тому не зобов'язують чоловіка йти до військкомату.
Таким чином, за неявку до військового комісаріату чоловік призивного віку не буде притягнутий до відповідальності.
"Відповідно до умов закону, зазначене повідомлення не може вважатися належним повідомленням щодо приходу до військкомату. Якщо особа, яка проживає за адресою, де це повідомлення розміщене, не з’явиться, притягнути її до відповідальності не вийде. Все покладається виключно на правосвідомість громадян, які прочитають оголошення і з’являться до військкомату для уточнення своїх облікових даних", – пояснив юрист.
Натомість, громадяни України зобов'язані явитися до військкомату, якщо вони отримали повістку з конкретно зазначеною особою.
Також працівники військкомату залишають повістки у квартирних дверях і фіксують це фотографією на смартфон. Ймовірно, що це необхідно для звірки документів, якщо військовозобов'язані чоловіки не стали на облік самостійно. Закон передбачає вручення повістки лише з рук в руки і під підпис.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи можуть українці отримати повістку на вулиці або при вході у метро.
Дивіться також відео 5 каналу: ANONYMOUS потужно тоді хакнули росавіацію: це була дуже вдала операція – експерт із кібербезпеки
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.