ЗСУ, українська армія

В Україні відтермінували військовий облік для жінок

Shutterstock

У Генштабі відмітили, що гострої потреби в мобілізації жінок немає

Міністерство оборони України відтермінувало військовий облік для жінок. Таким чином, з 1 жовтня 2022 року жодних заборон на виїзд українок за кордон не буде, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку Міноборони

У вівторок, 6 вересня, міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ, відповідно до якого взяття жінок на військовий облік відкладається на один рік – до 1 жовтня 2023 року.

Водночас із цим у Верховній Раді активно працюють над законопроєктом "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу". Це передбачатиме, що взяття жінок на військовий облік буде добровільним.

Водночас заступниця міністра оборони Ганна Маляр відмітила, що Міноборони не має повноважень для регулювання добровільної постановки на облік жінок за спеціальностями, спорідненими із військовими.

"Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати і внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки. Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано, а за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки і зради. Ніяких обмежень для жінок не існує", – пояснила заступниця міністра Ганна Маляр.

Це регулюється на рівні закону, а отже наказ про відтермінування початку військового обліку не впливає на зміни норм чинного законодавства.

У Генштабі відмітили, що гострої потреби в мобілізації жінок немає.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні можуть розширити список людей, які отримають відстрочку від мобілізації.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ