Лампочка

Чи триватимуть вимкнення електрики по завершенні опалювального сезону – ДТЕК

Pixabay

Через атаки росіян на критичну інфраструктуру, енергетична система перебуває у нестабільному стані

У зв'язку з цим у регіонах запроваджують стабілізаційні або екстрені відключення світла з метою нормалізувати напругу.

Останнім часом все більше українців цікавляться щодо можливості скасування планових відключень по завершенні опалювального сезону. Відповіддю на це питання з вами ділиться "Дивогляд".

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що руйнування критичної інфраструктури дуже серйозні, а відновити роботу станцій і трансформаторів швидко не вдасться.

Враховуючи це, не варто очікувати на скасування відключень електроенергії, оскільки по завершенні опалювального сезону планові ремонтні роботи по відновленню інфраструктури продовжаться.

"На жаль, будуть відключення, в таких умовах ми будемо жити до кінця опалювального сезону. Після нього навряд чи стане краще. Тому що, з одного боку, буде зменшення споживання, але, з іншого – почнуться планові ремонтні роботи. А це означає, що обсяг генерації не збільшиться по Україні. Тому чекати, що прийде квітень і все буде добре, не можна", – пояснив Сахарук.

Виконавчий директор ДТЕК також повідомив, що після кожного обстрілу відновлювати об'єкти електроенергетики стає все важче, оскільки вони стають ще більш вразливими:

"Якщо взимку небезпечні низькі температури і відсутність опалення, то коли буде тепло, основна проблема – це відсутність електроенергії, бо її просто не вистачатиме", – додав він.

Сахарук прокоментував також і обстріл України 14 січня, відмітивши, що аварійні та екстрені відключення світла триватимуть не один день. В результаті ракетної атаки рф було зруйновано не лише цивільні будинки, але й пошкоджено дві ТЕС компанії ДТЕК, які раніше вже страждали від руйнувань.

Так, на одній з ТЕС було призупинено виробництво електроенергії через повне руйнування одного з енергоблоків.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як вимикатимуть світло 15 січня після ракетних атак рф.

Дивіться також відео 5 каналу: Момент удару російською ракетою у багатоповерхівку в Дніпрі

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ