Вікіпедія

ТОП-30 найпопулярніших статей української вікіпедії за 2022 рік

Shutterstock

Війна в Україні у центрі уваги

"Вікіпедія" – одна з найпопулярніших платформ зі статтями різного жанру. "Дивогляд" із посиланням на Вікімедіа Україна ділиться з вами матеріалами української Вікіпедії, яка найбільше переглядали у 2022 році.

За рік українську версію Вікіпедії переглянули понад 1 млрд разів, чого раніше ніколи не спостерігалося за весь час існування українського розділу. Також ще один рекорд встановили п'ять статей, які зібрали понад 1 млн переглядів за рік. Раніше таку цифру мав лише один матеріал.

Першу позицію за популярністю посіла стаття "Російське вторгнення в Україну 2022" (3 807 338 переглядів). Другу позицію зайняв матеріал з біографією радника Офісу Президента України Олексія Арестовича (2 239 692), а на третьому місці матеріал з назвою "Україна" (1 823 260).

У громадській організації "Вікімедіа" відмітили, що найпопулярнішим історичним діячем у 2022-му визнали Степана Бандеру. Раніше цей статус мав Тарас Григорович Шевченко, але цього року матеріал про нього не увійшов навіть до ТОП-10 списку.

У категорії географічних об'єктів читачі української версії Вікіпедії особливо часто цікавилися матеріалами про Тайвань. Найпопулярнішими тематиками були види озброєнь і статті про російські ракетні комплекси.

ТОП-30 найпопулярніших запитів української вікіпедії у 2022-му:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українська Вікіпедія стає все більш популярною, а російські статті втрачають попит.

Дивіться також відео 5 каналу: рОСІЙСЬКІ ПІДРОЗДІЛИ "ШТОРМ". БАХМУТ-СОЛЕДАР. НАСТУП З БІЛОРУСІ | Холодна-Машовець, випуск 1

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ