Апарат застосовуватимуть для моніторингу в галузях сільського та лісового господарства
Український супутник групи EOS SAT компанії Макса Полякова вийшов на орбіту на ракеті-носії Falcon 9 компанії SpaceX, передає "Дивогляд".
Апарат застосовуватимуть для моніторингу в галузях сільського та лісового господарства. Розробник оснастив його потужним двигуном української компанії SETS (Space ElectricThruster Systems).
Супутник має дві високоточні камери DragonEye від українсько-південноафриканської компанії, що займається виробництвом космічної оптики DragonflyAerospace. Організація Flight Control Propulsion забезпечила компанії Полякова 3-D друк деталей та виготовлення елементів корпусу.
Супутник EOS SAT може відстежити від 1 млн кв км щодня, використовуючи 11 агроорієнтованих діапазонів. Фахівці відмітили, що апарат стане допомогою агробізнесу в контролі росту культур, а також зможе виявляти спеку, холод, нестачу води, поширення бур’янів, напади шкідників та інші проблеми, що несуть загрозу посівам. Це дозволить агрокомпаніям зменшити використання палива та виключити необхідність у додаткових перевірках полів.
Варто відмітити, що цей супутник став першим з семи супутників групи EOS SAT. Очікується, що решта вийдуть на орбіту у 2023-2024 роках, а вже у 2025-му група повинна відстежувати площі до 12 млн км щодня.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на орбіту Землі вивели наносупутник українського виробництва PolyITAN-HP-30. Його створили вчені КПІ ім. Ігоря Сікорського до 30-ї річниці незалежності України.
Дивіться також відео 5 каналу: ВОРОГ ГОТУЄ НАСТУП | Марафон "НЕЗЛАМНА КРАЇНА" – 03.01.2023
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.