Netflix

Netflix назвав Ярослава Мудрого "правителем Північної росії" і втрапив у скандал – фото

Shutterstock

Допис змінили, але вибачень не надходило

Стрімінгова платформа Netflix потрапила у черговий скандал, назвавши київського князя Ярослава Мудрого "правителем Північної росії", передає "Дивогляд".

В офіційному Twitter-акаунті стрічки "Вікінги: Вальхалла" з'явилася фотографія з головним героєм другого сезону стрічки, яку підписали: "Ярослав Мудрий, войовничий правитель Північної росії".

Така несподівана заява викликала обурення у користувачів мережі, а Netflix звинуватили у підтримці російської пропаганди. Користувачі писали у коментарях, що князь Ярослав Мудрий – це правитель Київської Русі, а росії в ті часи, коли він правив у Києві, ще не існувало.

Згодом компанія виправила допис у Twitter, пояснивши це тим, що "попередній мав неточності". В оновленій публікації вказано, що Ярослав Мудрий – "войовничий правитель Київської Русі".

На цей інцидент відреагував міністр культури України Олександр Ткаченко, який зазначив, що допис було змінено саме на прохання мінкульту, а також наголосив, що українці мають "ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію":

"Що там в самому серіалі, ще з’ясовуємо. Але сподіваюся, що надалі таких ситуацій буде все менше", – написав Ткаченко.

Що цікаво, після зміни помилки у Netflix ніяк не відреагували на це і навіть не думали вибачатися.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Netflix може придбати понад 14 фільмів українського виробництва.

Дивіться також відео 5 каналу: Як мандрівник став воєнкором та спіпрацює з Netflix | Ігор Захаренко у "Час: Online".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ