Маріуполь

В Україні завершили роботу над фільмом про життя у заблокованому Маріуполі

Evgeny Sosnovsky / Facebook

В основі сюжету – щоденник журналістки з Маруіполя

В Україні створили документальний фільм про місто-героїв Маріуполь. Детальніше про цю стрічку розповідає "Дивогляд". 

Фільм під назвою "Маріуполь. Невтрачена надія" розповідає про війну в Україні і мирних жителів, які стали свідками справжнього геноциду і вижили у пекельних умовах. Кілька місяців прості люди жили у відчуженні від всього світу, у невіданні, без зв'язку з навколишнім світом.

Сюжет фільму побудовано на щоденниках Надії Сухорукової – журналістки з Маріуполя, яка з початку війни записувала на папір все те, що бачить навколо себе.

"Все, що відбувається зараз – цього не повинно було статися у 21 столітті. Я хочу, щоб люди зрозуміли абсурдність ситуації та відчули, що через злобу, жорстокість та ненависть російських окупантів гинуть тисячі. Для мене важливо, щоб кожен злочин рашистів був зафіксований, і вони за все відповіли", – каже Сухорукова.

Об’єднання українських продюсерів (ОУП), яке займалося зйомками фільму, намагалося відтворити події без висвітлення жорстокості та страшних кадрів, які б емоційно і морально могли травмувати глядачів.

"У нас немає закадрового голосу, постановочних кадрів, немає наративу. Це – фільм-правда мирних містян всередині війни. Вони розказують просто і без страху, що бачили, як відчували, що з ними відбувалося. Уявіть, кілька тижнів йшло системне знищення півмільйонного міста, і ці люди знаходились всередині цього. Ми свідомо не ставили страшні кадри, хоча вони у нас були, бо не хотіли емоційного нагнітання", – йдеться у повідомленні ОУП.

Прем'єра фільму має відбутися наприкінці серпня. Його транслюватимуть на телеканалах і ОТТ-платформах світу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в YouTube виклали документальний фільм про життя в окупованому Херсоні.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ