Дитина йде в школу

В Україні близько 200 тис навчальних закладів не мають укриття – МВС

Shutterstock

У різних регіонах ситуація дещо відрізняється

Близько 200 тис українських закладів для здобуття освіти потребують безпечних укриттів. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін, передає "Дивогляд". 

Наразі в Україні активно готуються до початку навчального року 2022-2023, який планують розпочати вже 1 вересня. Обов'язковою умовою при цьому є наявність бомбосховищ або укриттів у приміщенні, або на найближчій відстані від нього. 

Станом на кінець липня, власні захисні споруди мають лише 3 тис закладів освіт. Приблизно така сама кількість закладів організували сховище "у спорудах подвійного призначення".

У столиці України укриття мають 40% навчальних закладів. Таким чином, лише 15% учнів будуть забезпечені безпечними умовами у випадку повітряної тривоги або нападу.

В інших регіонах України ситуація дещо відрізняється. Найбільше закладів освіти підготовлені до початку навчального року у Тернопільській області – 45% укриттів для 56% учнів.

На Рівненщині до 1 вересня готово 30% укриттів для 37% учнів, а на Закарпатті – 30% укриттів для 30% учасників освітнього процесу.

"За даними органів місцевих адміністрацій, близько 20 тис закладів всіх рівнів та форм власності потребують обладнання укриттів. Йдеться про безпеку понад 7,5 млн осіб – учасників освітнього процесу. Звичайно, є регіони, де відновити навчальний процес через напружену безпекову ситуацію буде вкрай важко. Наприклад, я днями був на Харківщині і в умовах, коли час дольоту снарядів складає до сорока секунд, говорити про офлайн навчання не доводиться", – прокоментував Єнін.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Києві до першого вересня готові 75% шкіл.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ